Wpis z mikrobloga

Sporo jeździłem 159 mojego brata.1.9 jtdm 150kucy w wersji kombi.fajny samochodzik,ale jak dla mnie mógłby mieć automatyczna skrzynię przy tym silniku
@xDOlejxD: Zaraz po zakupie wywalasz DPF i klapy wirowe i masz bezobsługowe auto :P Ze znanych problemów tak jak tutaj kolega napisał pękające głowice od wypalania DPFu, do tego często zdarza się też że pękają szpilki od kolektora wydechowego (często po zaślepieniu EGR - chodzi o to że paradoksalnie EGR zmniejsza temperaturę w komorze spalania). Cały koszt takiej roboty zamyka się wtedy w komplecie nowych szpilek z nakrętkami w ASO +
@xDOlejxD cztery lata temu zastanawiałem sie nad taka 210km.. bylem sie przejechać.. burza z gradem i piorunami tak szła, dużo paliła.. byla gadaka o tych glowicach i przycierajacym sie 5 cylindrze. Byla ciężka, chodzi ze ten silnik swoje wazyl i nurkowala podczas ostrzejszego duszenia hampli. Fajne auto.
@AlezWieje podobno między 210 a 200 była bardzo wyraźna różnica a to tylko 10HP, na alfaholikach doczytalem się że najmocniejsze 1.9mj jest tak samo szybki jak 200 i szkoda utrzymywać tej jeden gar w ruchu.