Wpis z mikrobloga

@tomszczyk: co do #!$%@? kominka to się zgadzam - mamy teraz i nigdy więcej - o ile mówimy o takim, w którym pali się drewnem. Nie dość, że musisz mieć zorganizowane miejsce na przechowywanie drewna, to jeszcze jak chcesz ubezpieczyć dom to musisz mieć co jakiś czas organizowane przeglądy komina itp. No chyba, że planujesz i tak ogrzewanie np na węgiel, no to i tak będziesz musiał je robić. Ale najgorszy
@Adamus_xxx: Mi się podoba, bardzo fajna sprawa to ta ogromna szafa w przedpokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomysł tylko o jakimś pomieszczeniu gospodarczym/technicznym gdzie będziesz miał piec, wodomierze, bezpieczniki, centrale sterowania chociażby alarmem itp #!$%@? który w nowym domu jest sporo, jak chcesz to mogę powrzucać potem zdjęcia jak to u mnie wyglada to sam zobaczysz ze takie pomieszczenie jest potrzebne.
@Adamus_xxx: wg mnie kiepskie rozmieszczenie.
Niby salon 6x4 ale w ogóle nie da się nic sensownie ustawić. Siedzieć bokiem do TV? serio? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ja w mieszkaniu 40m2 mam salon z aneksem takiej wielkości. W domu to by się przydało jednak mieć gdzie rozłożyć giry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mieszkanie jak labirynt, jestem na nie ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adamus_xxx: ja idę w dom W mekintoszach 6 tylko dlatego że jest prosta bryła a budować będę ją i żona. Twój też kozak wszystkie rozwiązania jak u mnie. Cierpliwości i wytrwałości ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Adamus_xxx: 15,7x10m

Ludzie nadal piszą, że za mały ten dom xD i fajny układ, ale pomieszczenia by o 50% zwiększyli xD

Co za banda dzieciaków :D

Uciekaj stąd przynajmniej na jakieś forum muratora, albo inna branżowa stronę. Powierzchnia 112m domu, a ktoś pisze że zwiększył by do 168m, a OP ma 3 osobowa rodzinę.

Jeszcze raz się powtórzę, ludzie na 48m w bloku mieszkają 2+2 osoby, całe życie i egzystują jakoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ravau: u mnie na 200 m żyła 7 osobowa rodzina każdy miał swoje miejsce ale to było budownictwo za komuny w wielkim sześcianie. Aktualnie większość pokoi pusta a takie wielkie kłócę nie mogą się sprzedać z racji wielkości i kształtu l. 110-120 to standard na dzisiejsze czasy, no chyba że ktoś lubi puste pokoje lub bawić się w chowanego XD
na 3 osoby, mając działkę, altanę, garaż wolnostojący, pomieszczenie na kosiarkę i inne graty, plus stryszek w domu, w ZUPEŁNOŚCI wystarczy


@ravau:

Dokładnie tak. Większy metraż to dodatkowe pułapki:
- znacząco zwiększa niedoszacowanie budżetu; musisz bardziej się trzymać założeń budżetowych. Każda próba upgrade'u np. "hej ta podłoga jest fajniejsza, ale o 50 PLN droższa" to skrupulatne liczenie bo po prostu masz c.a. o 50% więcej do ogarnięcia
- O GRZE WA
@Adamus_xxx: bardzo fajny rozkład dodal bym tylko drzwi do strefy prywatnej żeby w sypialniach nie było słychać imprezy z salonu. Też jestem zwolennikiem oddzielnych garaży strata kasy i przestrzeni domu.
@Simple-Man: Niby tak, ale rozważając budowę garażu w bryle budynku z przejściem bezpośrednim do niego obawiam się głównie dwóch rzeczy:
1. Garaż stanie się szybko graciarnią (co jeszcze jest pośrednio zależne ode mnie samego)
2. Zapach spalin i przedostający się do domu

O ile punkt pierwszy jeszcze jestem w stanie ogarnąć samodyscypliną to jak wygląda u Ciebie kwestia z punktu drugiego? Stosuje się jakieś uszczelnione drzwi? Argument, że spaliny wywietrzeją zanim