Wpis z mikrobloga

@ExitMan
@Iudex
@JohnMatrix
@dzana
@Migajaca_dioda
@ravau
@swat91
@swat91
@nunu85

Ogrzewanie gazowe, wszystkie media na działce. Działka jest prostokątna więc takiego domu szukam. Chcę dom nieduży, tani w utrzymaniu bo potem zostaniemy pewnie sami we 2 i po cholere nam 200 metrów. Jest jeden wolny pokój w razie dziecka, i gabinet bo często pracuje z domu.
Piwnicy nie robię bo to głupota a dodatkowo mieszkam blisko Wisły i często wody gruntowe zalewają ludzi
@nunu85: Faktycznie to rozwiązuje problem z wodą. O ile dom jest na wysokiej wylewce, to te rozwiązania się sprawdzą. Co z błotem pośniegowym, piaskiem, solą i innych nieczystościami jakie zbieramy autem zimą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie próbuje być niemiły, ale garaż w domu po za wygodą wsiadania do ciepłego auta zimą nic więcej nie oferują. Dodatkowo garaż musi być cały czas czysty, żeby nie rozprowadzać brudu
@Adamus_xxx Co do osób, które mówią że za mały - myślę że mogą się grubo mylić. Podając za przykład moich rodziców, którzy wybudowali bardzo duży piętrowy dom z upływem lat stwierdzili że był to spory błąd. Obecnie mieszkają w nim we dwójkę i do niczego nie jest im potrzebna tak duża powierzchnia. Sprawia raczej więcej kłopotu w utrzymaniu i mają wrażenie pustego domu. Twierdzą, że gdyby mieli budować obecnie, to dom byłby
@nunu85: Obecnie mam zwykły blaszak bez wylewki. Auto stoi na żwirze i wszystkie nieczystości razem z wodą jakoś cudownie znikają. Jestem leniwy i taki garaż bardzo mi pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adamus_xxx:
1. Olej kominek. Dodatkowe 20k i full roboty (układanie, składowanie drewna, czyszczenie itp.) Nie nabieraj się na "romantyczny nastrój" - przecież to za szybą jest, równie dobrze możesz sobie kupić biokominek za ułamek tego wydatku.
2. Garaż. Ja rozumiem że wygodnie mieć w domu ale to następna komplikacja: nie od każdej strony domu pasuje, zwiększa wymiary domu i "przesuwa" go na działce w stronę, której niekoniecznie chcesz. Zależy jaki masz
@Adamus_xxx: jestem na podobnym etapie, wiec 0 doświadczenia, ale na pewno sprawdź sobie kierunki świata jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś

no i mam lekki ból dupy, jak przeglądam te projekty, nikt nie uwzględnia pom. gospodarczych / graciarni, a nawet ludzie w blokach mają piwnice i komórki lokatorskie bo to jest mega praktyczne
@ravau: dobrze mówi o grupach na FB. Też mamy wybrany projekt w archonie i planujemy w przyszłym roku zaczynać budowę - i na naszej grupie wrzucili już dużo istotnych informacji: od kosztorysu, po uwagi żeby np powiększyć korytarz, bo jest mega ciasny, zwiększyć trochę spad nad drzwiami itp Jeden gość zrobił nawet model 3D żeby sobie poobracać i zobaczyć, w jaki sposób dom na działce ustawić, żeby był najlepiej doświetlony.
@Adamus_xxx metraz może i nie najgorszy, ale pomieszczenia rozmiescilabym inaczej:
- większy wiatrolap z wnękową szafą, miejscem żeby usiąść szczególnie dla małego dzieciaka + kawałek półeczki żeby odłożyć klucze czy okulary przeciwsłoneczne,
- jak gotujecie we dwoje to kuchnia jest za wąska,
- jak nie planujecie kolejnego dziecka to biuro będzie tylko biurem i można je trochę zmniejszyć,
- koniecznie 2 łazienki, najlepiej z prysznicem przy waszej sypialni z garderobą tylko dla