Wpis z mikrobloga

Warto zabrać na narty syna lvl 4.5 i kupić lekcje u instruktora? Czy to jeszcze za wcześnie?
Sam nie jeździłem i też się chce nauczyć, ale młody chce też jechać :)

Zieleniec w sylwestra to dobry wybór? Czy raczej zbyt zatłoczony będzie?

#narty #zieleniec #gory
  • 11
  • Odpowiedz
@tomala92 jak jego świat nie konczy się na smartfonie to bierz instruktora. Nie inaczej.
Uczyłem setki dzieciaków i 4.5 lat to już spoko czas.
Zieleniec da radę pewnie. W sylwka kolejki będą wszędzie.
  • Odpowiedz
@tomala92 Na oślich łączkach tłumów raczej nie będzie, a wiek do nauki bardzo dobry. Z Zieleńcem jest ten problem, że po łączce przechodzi się na Bartusia, a jeśli opanuje się jazdę na nim - nie ma stoku, na który łagodnie można przejść, stopniowo zwiększając trudność. Oczywiście można od razu przejść np. na Mieszka, ale dla kogoś o słabszej koordynacji to może stanowić problem. Ale na Zieleńcu z powodzeniem można stawiać pierwsze kroki.
  • Odpowiedz
@tomala92: Siema, śmiało możesz brać lekcje u instruktora. Jak chcesz to uczę na zielencu... odezwij się pw, na pewno się dogadamy. Co do Sylwestra to na stokach raczej będzie tłoczno, tak samo w barach.
  • Odpowiedz
@tomala92: brać bez zastanowienia, jeżeli młodzież tylko wyraża chęci.
Mój zaczął w wieku 4,5 na Bartusiu w Zielencu, kilka lekcji i potem sami po stoku Bartuś smigalismy do końca sezonu. Rok później znów kilka lekcji i już smigalismy na trudniejszych trasach - a w lutym spokojnie zabrałem gówniaka do Austrii na ferie. Smigalismy we 2 na trasach łatwych - takich kilkukilometrowych. Na relaxie, bez spiny i walki o życie i/lub więzadła
  • Odpowiedz
  • 2
@btwinnn
Już chyba kiedyś z tobą pisałem, żebyś mnie nauczył jeździć. To jak się uda w końcu wybrać to nas dwóch ogarniesz xD młody był chory i wyjazd trzeba przełożyć. Nie wiem kiedy znowu się uda coś zaplanować.

@familyfirst
No właśnie dlatego też chce to zrobić. Narty i pływanie, chce żeby obydwie rzeczy młody miał ogarnięte. Później bez strachu można będzie go puścić.
  • Odpowiedz