Wpis z mikrobloga

Szybka recenzja osoby która nie grała w gry ani nie czytała książek Sapkowskiego.
Wystawiam ocenę końcową 8=/10

Plusy
-Świetny Casting
-Muzyka
-Świetne sceny walk indywidualnych wiedźmina
-CGI - Platige Image zaakceptowało stawkę serialową a mimo to wykonali pracę jak dla A++ produkcji
-Lokalizacje
-R - Rating
-Gradacja Kolorystyczna
-Moja znajoma grająca w serialu :)
-Materiał źródłowy
-"Monastery"
-Barwny język w wersji angielskiej z dużą ilością różnych akcentów by uwypuklić różnice między rasami i klanami.
-Czarny charakter
-Ciekawe postacie poboczne.
-#!$%@?ący Jaskier.

Minusy:
-Nieco wpychanie na siłę SJW i dywersyfikacja rasowa tam gdzie jej nie potrzeba.
-Dziurawy scenariusz, brak zachowania kontinuum, sporo nielogiczności.
-Maciej Musiał.
-Serial szyty pod widza który miał styczność ze światem Sapkowskiego, dla osoby nowej dochodzi do przesytu informacji które padają z ekranu, w szczególności dotyczące lokalizacji i imion.
-Kostiumy - bardzo przeciętne, Korona Królów ma bardziej bogate kostiumy obecnie od tego co widziałem w Wiedźminie
-Po odnalezieniu wielu nielogiczności i zaadresowaniu pytań tutaj na wykopie, dowiedziałem się że wiekszość kwestii która mnie nurtowała były wymysłem producentów i nie ma odzwierciedlenia w materiale źródłowym.
-Nieco za mało Wiedźmina w Wiedźminie mam wrażenie.
-Złoty smok mówiący głosem człowieka kompletnie wytrąca człowieka. (mogli pójść choćby śladami Hobbita i nieco zmodulować głos)
-Cavill mówiący ciągle głosem Batmana nawet w sytuacjach kiedy nie jest to wybitnie oczekiwane albo wymagane, fajne na krótką metę, irytujące na dłuższą metę.

Ogólnie solidna produkcja i warta obejrzenia.
Ale wątpie by stała się "klasykiem".

#witcher #recenzja #wiedzmin #seriale #netflix
Pobierz
źródło: comment_XTcS45FqADkiGNQgwVU6wB0nTmXVn5LY.jpg
  • 5