Wpis z mikrobloga

Od wczoraj walczę z uploadem dużych plików, brak żadnego błędu lub w logach nginx wywala mi czasem:

FastCGI sent in stderr: "PHP message: PHP Warning: POST Content-Length of 2247134147 bytes exceeds the limit of 947912704 bytes in Unknown on line 0" while reading response header from upstream

W fpm mam ustawione na uploady na 5GB tak samo clientmaxbody_size w nginx próbowałem już chyba wszystkiego :/

Ktoś z was miał podobny problem i go rozwiązał ?

#raspberrypi #linux #php
  • 24
@fervi: @SpijSlodkiKsiaze: @januzi:

Metoda prób i błędów tz zmieniałem zmienną od 100M w postmaxsize i uploadmaxfilesize

Zmiany działały bo dostawałem inny błąd z limitem aż do 2000M gdzie powyżej 2000M zmienne są ignorowane tz mogę dać i 500000M błąd o limicie pozostaje taki sam jak ten pierwszy co wrzuciłem

Zmiana z 2000M na 3G w tych zmiennych powoduje że nie ma żadnego błędu w nginx/php/fpm
@Radaka: Na pewno nie masz nic w logach? Przy 500 powinno się coś zapisywać.
I ew. jeszcze jedno, na pewno masz miejsce na partycji używanej przez nginxa jako tymczasową lokalizację do przechowywania plików?
@Radaka: pamiętaj też o phpowym memory_limit, jeśli np próbujesz potem przypisać zawartość tego pliku do zmiennej no to musisz zwiększyć też phpowy memorylimit obviously, tutaj wygląda to na to że brakuje ci pamięci dla procesu phpowego, a nie przy uploadzie, ale serio, przesyłanie takiego dużego pliku to nie jest dobry pomysł, a tym bardziej ładowanie go w całości