Wpis z mikrobloga

Losowy materiał - CuZn43Mn4Pb3Fe - MM47

W tym wpisie poruszymy przykład odlewniczego stopu mosiądzu dobrej lejności, o dość złożonym oznaczeniu: CuZn43Mn4Pb3Fe. Cecha metalu łatwiejsza do jego identyfikacji to MM47, zaś główne oznaczenie świadczy o klasyfikacji jako mosiądz manganowo-ołowiowo-żelazowy lub inaczej mosiądz należący do rodziny odlewniczych mosiądzów manganowych. Główne zastosowanie stopu to części maszyn, łożyska oraz armatura, czyli wytwarzanie części odpornych na ścieranie oraz pracę w podwyższonych temperaturach, nie przekraczających 230*C. Dla celów projektowych, orientacyjna wartość wytrzymałości doraźnej (Rm) zawiera się w przedziale 360 - 400 MPa, przy czym wartość z dolnego zakresu przypisywana jest detalom uzyskiwanym metodą odlewania piaskowego, zaś wartość wyższa w przypadku odlewania kokilowego. Umowna granica plastyczności analogicznie zawiera się orientacyjnie w przedziale 120 - 140 MPa.


Ten sam wpis ukazał również się na stronie FB w przypadku, gdyby dla kogoś było łatwiejsze do śledzenia: Inżynier Programista - FB
Inne materiały na kanale YT z dziedziny modelowania SolidWorks, prostych symulacji MES: Inżynier Programista - YT

#inzynierprogramista #inzynieria #mechanika #pracbaza #studbaza #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
  • 7
@InzynierProgramista: Chciałbym zwrócić uwagę na formę prezentowanej treści: Odnalezienie starszych wpisów na FB to tragedia, na YT niewiele lepiej, dopóki materiałów jest niewiele tego nie widać, później sam będziesz miał problem, żeby coś odszukać.
@Erk700: Dzięki za zwrócenie uwagi. Teraz tak:
1) FB: założyłem konto jak można zauważyć 15 grudnia b.r. Dzisiaj mija 13 dzień korzystania i napiszę wprost: nie ogarniam jeszcze tego medium na tyle, żeby sprawnie się w nim poruszać. Chętnie skorzystam z wskazówek, które usprawnią identyfikację treści. W końcu treść, którą przygotowuję ma służyć pomocą innym.
2) Wydawało mi się na chwilę obecną, że segregowanie filmów na playlisty, np. modelowanie, rysunek technicznych,
@Erk700: rozumiem, że chodzi o jakąś formę... Bloga? Pytanie w takim razie co kosztem czego lub ile czasu zajmuje prowadzenie dodatkowego źródła? Czy jakiś gotowiec typu Blogger? Może jakaś lepsza propozycja? Chodzi mi głównie o to, aby pula mojego czasu, który jestem w stanie przeznaczyć na przygotowywanie materiałów była jak najmniej obciążona kwestią związaną z samym publikowaniem treści, formatowaniem, edycją itd. Myślę, że wiadomo o co chodzi.
@WilecSrylec: Bardzo mnie to cieszy. Warto chociaż trochę kojarzyć niektóre materiały, gdy nagle przychodzi jakieś specyficzne zastosowanie i trzeba szukać coś, co będzie spełniało wymagania. A, że są to informacje ogólnodostępne i dla celów informacyjnych, nie ma konieczności powoływania się na normę, to łatwo to zebrać i opisać.
W przypadku deficytu czasu, aby wydać nagranie w typowych odstępach czasowych, będę przygotowywał różne materiały z dziedzin, które omawiane są przeze mnie na
@InzynierProgramista: Fajnie, ciężko znaleźć po polsku jakieś ciekawe materiały, a jak już kiedyś sam pisałem na mirko, 3 rok na studiach (co prawda jeden na innym kierunku), a ja nadal nie wiem jak w rzeczywistości wyglądają pewne podstawowe elementy konstrukcyjne, bo nikt nigdy tego nie pokazał tylko opowiada jakby to była rzecz każdemu znana.