Wpis z mikrobloga

#linux #windows #dualboot

Mirki, problemo jest. Złożyłem sobie na prędce kompa na C2D i postawiłem na nim dual boota. Pochodził trochę i teraz ani Kubuntu 18.04 ani Windows 7 nie odpala. Instalowałem sterowniki własnościowe na Łubudubu i jak wyłączyłem go to żaden z systemów nie chciał wstać. Kubuntu pokazuje przez sekundę logo w niskiej rozdziałce i cisza a Windows przechodzi przez splashscreen i też cisza. RAM raczej okej, przeleciałem go memtestem i próbowałem inne kostki. Z DVD bootuje. Da się to jakoś naprawić czy lecimy z reinstalem #!$%@? mać?
Nie-programista here. Da się jakoś verbose odpalić czy coś?
  • 28
  • Odpowiedz
Nie-programista here. Da się jakoś verbose odpalić czy coś?


@koneser_azbestu: W grubie masz tryb edycji, edytujesz wpis z kubuntu (ctrl+e chyba - masz napisane na dole ekranu), wypierdzielasz napis quiet splash, wciskasz ctrl+x, żeby zbootować system, patrzysz na czym system staje.

PS edycja z wpisu nie robi zmian na dysku. Przy każdym załadowaniu gruba na nowo (np po reboocie maszyny), żeby wyłączyć flagę quiet znowu będziesz musiał zedytować wpis.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koneser_azbestu: kilka miechów temu #!$%@?łem sobie minta przez sterowniki nvidii a dokładniej przez próbę instalacji starszej wersji xD. Próbowałeś uruchamiać kubuntu w trybie zaawansowanym czy jakoś tak?
  • Odpowiedz
Może dysk padł, skoro 2 systemy na raz dupnęły? Smart i jazda


@fervi: jeszcze jest szansa, że GPU się #!$%@?ło. Miałem tak kiedyś na ubuntu, że na otwartych driverach #!$%@? GPU mi działało, a na własnościowych nie ani pod linuksem ani pod windą xD
  • Odpowiedz
@koneser_azbestu: Masz tryb recovery w grubie w opcjach zaawansowanych. Wbij, z menu wybierz fsck (sprawdź błędy filesystemu) a potem root. Pytanie jest co robiłeś? Instalowałeś drivery nvidii? Root to dostęp do shella jako root. Możesz wtedy #!$%@?ć własnościowe sterowniki nvidii dla przykladu:
apt-get purge nvidia*

Mam nadzieję, że nie wpadłeś na genialny plan instalowania driverów bezpośrednio ze strony nvidii? xD
  • Odpowiedz
No jakbym miał cokolwiek że SMARTem to mógłbym przelecieć chociaż normalnie dane pod liveDVD są elegancko


@koneser_azbestu: Jakie kolwiek distro linuksowe z DVD/Pendrive co ma lub może mieć zainstalowane gnome-disk-utility. Graficzne sobie wtedy możesz sprawdzić w apce Disks/Dyski dane S.M.A.R.T.

No co ty xD. Wpadłem na genialny pomysł i użyłem do tego celu ustawień systemowych


@koneser_azbestu: ale instalowałeś nvidię?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: A wiesz co? Ruszyło xD.
Nawet nie wiedziałem że tak karta mogła być kopnięta. Tyle czasu działała w maszynie z Windą XP i dostawała cięgi od gierek a tu taka niespodzianka.
Chyba pora zakupić Radeona XD
  • Odpowiedz