Wpis z mikrobloga

#linux #windows #dualboot

Mirki, problemo jest. Złożyłem sobie na prędce kompa na C2D i postawiłem na nim dual boota. Pochodził trochę i teraz ani Kubuntu 18.04 ani Windows 7 nie odpala. Instalowałem sterowniki własnościowe na Łubudubu i jak wyłączyłem go to żaden z systemów nie chciał wstać. Kubuntu pokazuje przez sekundę logo w niskiej rozdziałce i cisza a Windows przechodzi przez splashscreen i też cisza. RAM raczej okej, przeleciałem go memtestem i próbowałem inne kostki. Z DVD bootuje. Da się to jakoś naprawić czy lecimy z reinstalem #!$%@? mać?
Nie-programista here. Da się jakoś verbose odpalić czy coś?
  • 28
  • Odpowiedz
kilka miechów temu #!$%@?łem sobie minta przez sterowniki nvidii a dokładniej przez próbę instalacji starszej wersji


@PiotrasSNK: ctrl + shift + F7, logujesz sie i wywalasz te sterowniki, a potem system odpali sie na defaultowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theacid: no właśnie odpalał ale pomimo wyrzucenia wszystkiego i próby instalacji sterowników z pliku run nadal miałem problem z niezgodnością jakichś 3 składników/bibliotek sterownika xD
  • Odpowiedz
@PiotrasSNK: To dziwne, bo zwykle wystarczy wywalić całą nvidie i można się zalogować do trybu graficznego normalnie. Pewnie jakieś zalezności pozostawały przez złą deinstalację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theacid: tzn. Było jak mówisz i tryb graficzny działał ale podczas ponownej próby instalacji sterownika od nvidii wyskakiwała niezgodność 3 bibliotek jakichś. Pewnie to przez to, że w lapku mam gt620m który już nie jest wspierany albo zepsułem coś jeszcze. Finalnie w trybie graficznym skopiowałem co miałem i zainstalowałem zamiast minta xubuntu bo chciałem przetestować a reinstall może nie najlepsza ale często najszybsza opcja xD. Ekspert ze mnie żaden bo
  • Odpowiedz