Wpis z mikrobloga

Mireczki pamiętacie zbiórkę sprzed 3 miesięcy gdzie dzięki wielkiej ofiarności darczyńców udało się zebrać ponad 4 000 000 PLN na operację?

Pieniądze przelewali też użytkownicy wykopu i włączyli się w rozgłoszenie akcji.

15 letnia Gabrysia niestety zmarła po operacji, w Boże Narodzenie.

Artykuł

Wpis (pozwole sobie kilka osób zawołać z plusujących).

Straszna wiadomość, wierzyłem że się uda.

#siepomaga #pomagajzwykopem #charytatywnie
FHA96 - Mireczki pamiętacie zbiórkę sprzed 3 miesięcy gdzie dzięki wielkiej ofiarnośc...

źródło: comment_qPjtrXVW6ec1sgwXM8RmoVk0E9cr8DQQ.jpg

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kk87ko0: Codziennie ginie mnóstwo ludzi, to prawda, ale nie zmienia to wcale faktu, ze w sytuacji kiedy wiesz o tej smierci, w dobrym guscie jest okazanie wspolczucia. Bez wzgledu na to czy ją znales czy nie, czy ci zalezy czy nie, to nie jest odpowiedni moment na zabawę w niezaleznego freethinkera. Nie slyszalem o tej akcji, wiec nie wiem kim jest ta dziewczyna, ale mam swiadomosc jak boli taka strata,
  • Odpowiedz
  • 56
@CKNorek I nie zobaczysz bo niestety prawda jest taka, że większość ludzi z tych zbiórek umiera. Te wszystkie drogie operacje w klinikach w stanach czy w Niemczech to wyciąganie kasy. Tak jak ktoś wyżej napisał - nie bez powodu nasi lekarze się nie podjęli.

A nikt nie będzie publikował wiadomości o śmierci beneficjenta zbiórki, bo po pewnym czasie ludzie by się połapali, że te zbiórki nic nie dają.
  • Odpowiedz
@FHA96 w tym samymi czasie zdechło stu gości z dużo lepszymi rokowaniami na powodzenie operacji, ale na nich zabrakło dobrego serca darczyńców.
  • Odpowiedz
@ZeT_: No właśnie, pytanie na co tak naprawdę poszło tyle kasy. Czemu klinika wzięła aż tkaki hajs? Koszty amortyzacji sprzętu i sali operacyjnej? Wynagrodzenie dla lekarzy i pomocników 19 godzin operacji plus przygotowanie? Natomiast nie ma co żałować, to nie był groźny nowotwór, więc była szansa na uratowanie X lat życia, być może nawet w dobrym stanie zdrowia.
  • Odpowiedz
I nie zobaczysz bo niestety prawda jest taka, że większość ludzi z tych zbiórek umiera. Te wszystkie drogie operacje w klinikach w stanach czy w Niemczech to wyciąganie kasy.


@yorrick: generalnie masz rację, chociaż to dotyczy innych bardziej egzotycznych państw - tutaj mamy operację wykonywaną jak rozumiem w szpitalu dziecięcym Stanford - będącym częścią Uniwersytetu Stanforda i raczej tam hochsztaplerów nie trzymają (co nie znaczy, że to nie są operacje
  • Odpowiedz
Dla dziewczyny Wieczny odpoczynek, a dla rodziny najszczersze kondolencje ( ͡° ʖ̯ ͡°) a tak a propos pieniędzy, (choć wiem, że to może nie najodpowiedniejszy moment na ten temat) - w artykule zauważyłem, że zbiórkę organizowała siepomaga, ktoś może wie, czy - a jeśli tak, to jak wysoką pobierają oni prowizję od zbiórki? Bo ostatnio też coś słyszałem, że zebrali rekordową sumę (9mln zł) dla takiego chłopczyka Alexa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FHA96: to bardzo smutne. Jednak zawsze mnie zastanawia jak są duże zbiórki to wszystkie operacje są za granicą. U nas nie ma lekarzy? Większa odpowiedzialnosc? No co idzie ta kasa. Generalnie to mega nieetyczne wziąć takie pieniądze za nieudana operacje, mi by sumienie nie pozwalało brać tych pieniędzy.
  • Odpowiedz