Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które miały podobny problem. W listopadzie na parkingu minimalnie zarysowałem komuś samochód. Sprawa trafiła do ubezpieczenia ale dogadałem się z osobą poszkodowaną i zapłaciłem za naprawę, sprawa została wycofana z TU. Patrzę dzisiaj na ofertę oc a tu wzrost o prawie 60% a na UFG jest szkoda. I tutaj pytanie czy ubezpieczyciel mógł to wpisać skoro sprawa została wycofana.
#ufg #ubezpieczenia #motoryzacja #prawo #oc

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: sprawa została zgłoszona 7 dni po zdarzeniu a dogadaliśmy się 8. Pewnie osoba poszkodowana chciała się zabezpieczyć gdybym "kombinował" a sporo TU podobno olewa sprawę po 7 dniach.
  • Odpowiedz
@mz2000mz: Być może właśnie dlatego obcinają tak dużo - widać że coś jest ale jeszcze nieoszacowane więc może uda się wyjaśnić na jakieś oświadczenie z agentem (domysł). Tak czy inaczej ukrywanie tego jest bez sensu bo pierwszy lepszy agent który zadzwoni z ofertą ma dostęp do tych informacji i szybciutko wyjaśni przyczynę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mz2000mz: TU znizki daje za bezszkodowa jazde. Nie ma znaczenia to ze sie dogadales liczy sie to ze szkoda byla - znizki leca. Tak dziala ubezpieczenie. Swoja droga normalne osoby nie patrza na znizki tylko na kwote ubezpieczenia BEZ ZNIZEK.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: @karer: Poza zniżkami jest też wycena i jak najbardziej wartość lub rodzaj szkody ma znaczenie, tak samo jak marka pojazdu czy chwilowa "promocja" którą dany ubezpieczyciel robi kierunkując się na konkretny rodzaj kierowców.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Tak samo jak bez sensu wyceniać wyżej jakąś konkretną markę, a jednak są bardzo duże różnice miedzy towarzystwami. Tylko sugeruję, że jest różnica miedzy nieokreślonym zdarzeniem które nie zostało do końca rozpoznane i potencjalnie może być bardzo duże, a zamkniętą sprawą zarysowania na parkingu - niektóre towarzystwa nawet w ogóle nie zaoferują wyceny widząc coś takiego.
Żeby było śmieszniej jak szukałem przedłużenia ubezpieczenia na początku roku to jedno towarzystwo
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: @karer: Poza zniżkami jest też wycena i jak najbardziej wartość lub rodzaj szkody ma znaczenie, tak samo jak marka pojazdu czy chwilowa "promocja" którą dany ubezpieczyciel robi kierunkując się na konkretny rodzaj kierowców.


@oczkers: wszyastko racja poza tym ze ubezpieczyciel nie kieruje sie rodzajem samochodu pomniewaz jest to NIELEGALNE. Praktykujesz przestepsze praktyki wiec S--------J!!!!
  • Odpowiedz
Mały update, po rozmowie z agentem z tej nowej porównywarki i przedstawieniu tej sytuacji "coś załatwił" i udało się
kupić ubezpieczenie w relatywnie dobrej cenie (w porównaniu z tym co oferowało obecne TU i większość kalkulatorów), nawet jeszcze zaproponował dobre AC za niemalże symboliczną dopłatą.
  • Odpowiedz