Wpis z mikrobloga

@michald26: Nie ma dobrych szczękowców. To najgorszy typ kasku, którego popularność zawdzięczamy geniuszowi speców od marketingu; potrafili przekonać setki dorosłych ludzi, że w czasie jazdy muszą się pytać o drogę i potrzebują do tego ciężkiego, głośnego i w *uj niewygodnego kasku :)

Też się dałem na to złapać. Męczyłem się w szczękowcu bo tak bardzo chciałem pytać o tą drogę. Jazda dłużej niż 30 minut była męcząca. Z otwartą przyłbicą jazda
@Ligniperdus:

to może skup się na słowie "szczękowy" i nie wypowiadaj się jeżeli się nie znasz...


I Ty jesteś osobą, która będzie dyktować innym, o czym mogą mówić a o czym nie? XD
Na otwartym forum? Dyskusyjnym do tego :)

Ja przynajmniej podzieliłem się swoimi doświadczeniami z tego typu kaskiem.

Z resztą wygląda na to, że @michald26 i tak kupi tego szczękowca. I teraz są dwie opcje. Albo zaciśnie zęby i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michald26: kupiłem właśnie Scorpiona, powiem na wiosnę jakie wrażenia [] tak naprawdę chyba są tylko 3 modele tych obrotowych. Scorpion, Shark i Airoh. Ja każdy wziąłem w łapę, pomierzylem i wyeliminowalem te co mi z różnych powodów nie pasowały.
@Z_dupy_strzelec: podzielam zdanie, tj. szczękowce zawsze będą gorsze od integralnych: cięższe, mniej bezpieczne i droższe. Jedyna zaleta, którą widzę, to łatwiej je zakładać jak się nosi okulary i może dlatego są często wybierane.

@MrDeadhead: zupełnie bez złośliwości: dlaczego szczękowiec nie pytam, ale dlaczego taki otwierany aż za głowę? To jakaś zaleta? Dlaczego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RupturaPerinei: szczekowiec bo okulary, taki za głowę podoba mi się wizualnie i do tego można jeździć z otwartą szczęką a zamkniętą szybą (podobnie jak w otwartym kasku). Przynajmniej takie jest założenie, a jak się będzie sprawdzać to zobaczę w przyszłym sezonie.
@RupturaPerinei:

ale dlaczego taki otwierany aż za głowę?

Bo tylko w takim możliwa jest jazda z otwartą szczęką.
Masz integrala? Super. Doklej do niego ciężarek jakieś 200g, wyjmij trochę pianki wygłuszającej i już masz szczękowca, tyle że zamkniętego. Szczękowiec otwarty symulujesz tak, że ten ciężarek umieszczasz na samej górze kasku, żeby stawiał dodatkowy opór i jeszcze bardziej masakrował mięśnie szyjne.
Szczęka musi się składać do tyłu, żeby zwyczajnie sobie czegoś nie
@RupturaPerinei: Tak, choć właściwie nie tylko do Ciebie.
Bez złośliwości, zwyczajnie się rozpisałem. Ten przydługi wywód to jedynie wyjaśnienie, dlaczego w nowych modelach szczęka idzie aż za głowę. To taki gest ze strony producentów, żeby te super kaski były trochę mniej niewygodne ¯\_(ツ)_/¯