Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kolejny dzień zmagań z uszkodzoną aktualizacja Ubuntu 16.04 - tym razem jestem na etapie niczego tzn nie działa nouveau (nie wstaje logowanie czy to gdm, lightdm czy slim), nvidia potrafi tylko slima włączyć ale po zalogowaniu dalej wywala do logowania bez żadnego błędu w logu Xorga.

Ehh próbowałem już wszystkiego od reinstalacji sterów, grzebania w konfiguracji po różne inne fikołki.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#linux #ubuntu
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: miałem podobny problem ,wklej logi z x.org jak ten to ten sam to powiem Ci jak go rozwiązać

@Radaka: Jak będę w domu to podeślę

@sylwke3100: albo po prostu zrób:


apt remove --purge "nvidia"

update-initramfs -c -k all

cd /lib/modules/4.4.0-170-generic/updates/dkms

rm -rf nvidia*


apt install nvidia-430

@Radaka: Usuwałem wielokrotnie nvidie instalowałem i nic. Jedynie zauważyłem że ze skryptu ze strony nvidii nie da się zainstalować bo się
@sylwke3100: dodaj ppa z sterownikami, najnowsze w nim aktualne to 430, błąd polega na tym że budowany moduł jest do starszej wersji i przez to wysypuje się sterownik, rozwiązanie to wywalenie zbudowanych modułów żeby skrypt przebudował raz jeszcze wszystko, ktoś gdzieś popełnił błąd przez który moduł nie zostaje usunięty i za każdym razem jest ładowany jako pierwszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radaka: Najnowsze to 435.21.

@Azur88:

@sylwke3100: dodaj ppa z sterownikami, najnowsze w nim aktualne to 430, błąd polega na tym że budowany moduł jest do starszej wersji i przez to wysypuje się sterownik, rozwiązanie to wywalenie zbudowanych modułów żeby skrypt przebudował raz jeszcze wszystko, ktoś gdzieś popełnił błąd przez który moduł nie zostaje usunięty i za każdym razem jest ładowany jako pierwszy

@Radaka: Ale dla mojego dostępne jest
@sylwke3100 miałem tak ostatnio jak ręcznie zapodałem biblioteki.
W moim przypadku z jakiegoś powodu to libcrypto i libssl blokowały wszystko... Nie mogłem użyć SSH ani zalogować się do desktopa.

Całkowite ich usunięcie i instalacja z repo pomogła.
@sylwke3100: Zrób tak:

apt remove --purge "nvidia"
update-initramfs -c -k all
cd /lib/modules/4.4.0-170-generic/updates/dkms - lub wersje kernela jaką masz
rm -rf nvidia*

apt install nvidia-340

update-initramfs -c -k all

nvidia-xconfig

reboot

uruchom ubuntu normalnie

spróbuj się zalogować

jak nie wypali to prześlij logi zaraz po próbie logowania

Xorg.0.log
kern.log
Tutaj macie paczke logów opisanych dla nouveau/nvidi-304 i 340


@sylwke3100: Bardziej chciałem zerknąć na logi generowane przez lightdm i sprawdzić twoje pakiety w systemie jak i xorga. Jako, że za duzo na raz tutaj pomaga to możesz zawołać jak rozwiązanie @Radaka nie wypali. Moim zdaniem gdzies ci się config albo pozostałości po jakimś pakiecie gryzą.

Przy okazji dodawałeś kiedyś jakieś pakiety z driverami z zewnętrznego ppa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryspin013: @Radaka: @fervi: Taka informacja z placu boju

Udało m się ogarnąć uruchamianie nouveau

- usunąłem nomodeset
- stworzyłem Xconfiga który ma jasno wpisaną lokalizację kartę bo system wykrywał Intela zintegrowanego który de facto jest wyłączony.
Ale dalej się nie uruchamia GDM, lightdm a tylko SLIm

Wpadłem więc na pomysł zainstalować kubuntu-desktop (bo pomyślałem że dociągnie co nieco (może brakujące)

I to był klucz. Menadżer Logowania z KDe (ddms
@sylwke3100: GDM używa Waylanda domyślnie z tego co pamiętam, a nie zawsze on lubi działać. No nic, jak działa to działa :D Możesz tylko w Nouveau aktywować wyższe taktowanie i śmigać (jeśli grasz w gry)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: GDM używa Waylanda domyślnie z tego co pamiętam, a nie zawsze on lubi działać. No nic, jak działa to działa :D Możesz tylko w Nouveau aktywować wyższe taktowanie i śmigać (jeśli grasz w gry)

@fervi: Nie, uruchamia X przynajmniej u mnie tylko gdm i lightdm zawsze wchodzą w failsafe Xorga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radaka: @fervi: @Azur88: @cs16_pl: @Kryspin013: Sorry że tak późno ale koleje wejście z placu boju

Teraz uruchamiają się wszystkie LM ale tylko SLIm i sddm (plasma) uruchamia wszystkie sesje a w przypadku GdMa nie uruchamia nic zaś lightdm uruchamia tylko plasme a przy innych się restartuje (tak jak gdm)

A no i okazuje się że moduł do obsługi karty sieciowej USB mt7601u niezbyt chce współpracować z kernelem.