Wpis z mikrobloga

@Pimenista: Oglądaj. Na pewno warto wyrobić sobie własną opinię, bo ta na wykopie jest specyficzna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serial jest dobry, choć nierówny - momentami znakomity, momentami bardzo średni i niezrozumiały.
  • Odpowiedz
@kolorowy_jelonek: jeśli zarzucasz komuś chamstwo, nie możesz być wtedy chamski bo pokazujesz tylko jakim jesteś takim samym chamem :p

A czemu tak napisałem ? Bo wszędzie wszyscy piszą że "o kurde, przeskoki czasowej nie wiem o co chodzi bo nie czytałem książki i nie grałem w gry" :p
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Po prostu na chamstwo odpowiedziałem chamstwem.

A czemu tak napisałem ? Bo wszędzie wszyscy piszą że "o kurde, przeskoki czasowej nie wiem o co chodzi bo nie czytałem książki i nie grałem w gry" :p


To nie tłumaczy dlaczego akurat do mnie się doczepiłeś xD
  • Odpowiedz
@Ha1rless: Choreografia walk, zrozumienie postaci, niektóre ujęcia (lokacje, panoramy, Blaviken), podejście do magii, iluzja Stregobora, postać Jaskra - dla mnie to bardzo fajnie działa. Serial ma wiele niedociągnięć, zarówno fabularnych, jak i wizualnych (ah te ukośne ujęcia i straszne świecenie momentami), ale ma też ogrom potencjału. Drugi sezon może być naprawdę bardzo dobry pod każdym względem.
  • Odpowiedz
@drhab Choreografia walk owszem. Przez zrozumienie postaci nie wiem co rozumiesz, dla mnie większość postaci została strasznie splycona, tylko Geralt się dobrze trzyma. Ujęcia są strasznie nierówne, są piękne ale mnóstwo jest nudnych, pustych itd. Lokacje tak samo. Jaskier owszem jest git, iluzja stregobora też wierna.

Zobacz, że nie wymieniles dużo elementów, które wyszły dobrze.
  • Odpowiedz
@Ha1rless: Bo dobrze wyszło dużo elementów. Największy zarzut mam do obcięcia opowiadań i spłycenia ich głębi. Potem w kolejności do światła i kolorów, momentami wyglądającymi jak z serialu klasy B.
Bawiłem się jednak bardzo dobrze. Uważam, że ton opowiadań o Wiedźminie został dobrze oddany i jest z czego lepić dalej. Mam wrażenie, że jakby był budżet na dodatkowy odcinek lub dwa, czepiałbym się tylko technice zdjęć.
  • Odpowiedz
@drhab Dla mnie na plus, jest choreografia walk, kreacja Jaskra, Geralta i Yeneffer i tyle :( Brakuje siły pierwowzoru, tego co ciąglo też Grę o Tron, czyli świetnie napisanych postaci i błyskotliwych dialogów
  • Odpowiedz