Wpis z mikrobloga

Oto co sie zebrało po 2 miesiącach użytkowania nawilżacza powietrza #xiaomi. Lałem wodę z kranu.
Miasto #warszawa budynek nie najnowszy ale tez nie jakas stara kamiennica. Generalnie nawilżacz zużywa jakies 6-7 litrów wody na dobę wiec spory przepływ.
Osobiscie pije wode z kranu bez filtrowania i zdaje sobie sprawe ze taki kamien w wodzie to nic innego jak mineraly ktore sa tez w wodach butelkowanych. Tylko nie wiem czy az tyle tego powinno byc xd
Chyba pora pomyśleć o jakims filtrze. Z drugiej strony czytalem ze filtry dzbankowe powinny stac w lodowce bo w cieplym miejscu stojaca woda to wylegarnia bakterii i jak zbadali filtry z dzbankow to byla masakra pod tym wzgledem wiec trzeba ja dodatkowo przegotować. A wy jaką wodę spozywacie?

#woda #zdrowie
j.....y - Oto co sie zebrało po 2 miesiącach użytkowania nawilżacza powietrza #xiaomi...

źródło: comment_7efq51Yzwr9uMNexIPH7JQhEjA3gm0V2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Prozdrowotny: No ten nawilżacz jest o tyle fajny, że nie wymaga właśnie wody destylowanej.
Cały osad się zbiera w pojemniku jak widać i nie zatyka niczego. Problem jest z oczyszczaczami które generują mgiełkę bo wtedy ten osad osadza się na meblach
  • Odpowiedz
Jak chcesz zainwestować już w filtr, który nie tylko poprawi ci smak czy zapach wody (bo w sumie to dzbanki robią, zawierają węgiel aktywny, który usuwa chlor -> dlatego szybciej mogą się rozwijać bakterie), to zamontuj sobie odwróconą osmozę. Będziesz miał wodę osmotyczną i zmineralizowaną (teraz większość filtrów ma mineralizatory). I rzeczywiście, twardość wody wodociągowej to nie zawsze tylko dobre minerały :/ A przy osmozie masz pewność, że woda jest super czysta,
  • Odpowiedz