Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ja jestem z innego świata czy to ludzie się zmienili? Mieszkałem kiedyś w Irlandii. Generalnie jak się jest w swojej okolicy, chodzi z psem, po zakupy czy gdziekolwiek, to "hello" mówi się wszystkiemu co się rusza. Wróciłem do Polski, dużego miasta. Pamiętam z dzieciństwa, że mama kazała mówić dzień dobry sąsiadom. No to mówię. 10 piętrowy blok i tak z połowa napotkanych osób ma mnie w dupie. Najczęściej odpowiadają starsze małżeństwa i młodzi mężczyźni, ale często zdarzają się posępniaki które mnie ignorują, a mówię przecież wyraźnie. A ten wpis stąd bo dzisiaj przelała się czara goryczy xD Jadę windą, wchodzi jakaś młoda babka. Mówię wyraźnie "Dzień Dobry", a ta popatrzyła się jak na debila i obróciła dupą do drzwi xD Jak to jest z tym dzień dobry w Polsce. Już nie takie popularne jak kiedyś?
#dziendobry

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla maturzystów](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Bo to kwestia dwóch rzeczy.
1. Polacy są smutni jak p---a i niewychowani.
2. Ludzie na zachodzie są inni.
Gdy przeprowadziłem się do USA z @purpleyaoguai to się dziwiliśmy czemu ludzie na ulicy do nas mówią: „hi”, „hey guys”.
Oczywiście nie wrzucajmy wszystkich polaków do jednego worka, ale no 90% ludzi którym powiesz „dzień dobry” na ulicy/w windzie popatrzy się jak na debila xd
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest tak zwany szok poemigracyjny

Za każdym razem jak idę do sklepu w PL to mnie uderza jak kowadło w ryj jaka jest różnica.

Ba nawet czasem członkowie rodziny coś do mnie powiedzą i nie maja nic złego na myśli ale powiedzą coś tak dosadnie bez odpowiedniej ilości brytyjskiej wazelinki a ze mnie pot się leje bo „ojezu co ja takiego zrobiłam ze tak chamsko mi odpowiedziała”
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania odpowiadanie innym ludziom jest ważne bo?

O czym to świadczy? O dobrej kulturze? To pusty obyczaj i nic więcej. Ktoś może lubić ktoś inny nie.

Ja choć mówię to mówię wyłącznie dlatego że ludzie tego oczekują i nie chciałbym im psuć dnia. Wchodzę do windy i się witam czując jak debil. Ale nie można od kazdego tego wymagać
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: "Smutas" hier, to ja wyjaśnię jak to wygląda z mojej strony.
W pracy nie witam się z ludźmi z którymi nie rozmawiam i którzy są ogólnie raczej spoza mojego projektu. Jak ktoś się przywita to odpowiem ale whatever. Witam się raczej z tą 10tką osób które kojarze, ale to IT więc w sumie nikt się nie obraża o witanie lub nie xd
W bloku to na klatce się witam,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja odpowiadam. Ale nie lubię tego. Nienawidzę jak wszyscy mówią mi smacznego, na zdrowie itd. Ja chce zwykle zjeść bez odpowiadania co chwila komuś, kichnąć mając słuchawki na głowie i nie słuchając czy muszę komuś odpowiedzieć czy normalnie kichnąć i zapomnieć. Tak samo z dzień dobry. W górach na super mało uczęszczanych szlakach spoko. Ale na ciu częściej to znowu jest w---------e co chwila odpowiadanie komuś. Sąsiadom mówię bo
  • Odpowiedz
@mirek1315: k---a. nawet nie wiesz jak gardze tymi wszystkimi chujami, ktorzy podchodza do kasjera gdziekolwiek, na stacji czy w sklepie i ani be ani me k---a, jeb 'paliwo z piatki'. ani k---a dzien dobry, ani k---a dziekuje, ja p------e (°°

@AnonimoweMirkoWyznania: ja za kazdym razem jak jade do Polski to mam to takie c-----e uczucie jak na przyklad
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie wkurza jeden stary dziadek, sąsiedzi wszyscy odpowiadają kulturalnie, tylko ten jeden zjeb przejdzie i nawet nie spojrzy w moją stronę. Mam wtedy ochotę mu wygarnąć, ale zawsze stwierdzam że nie ma sensu na chama czasu tracić. A potem zamiast go olać znowu się do niego odzywam, bo inaczej nie potrafię.
  • Odpowiedz