Wpis z mikrobloga

@unitrax: Dlatego pytam czy ma stare czy nowe mieszkanie( ͡~ ͜ʖ ͡°) choć dziś to pojęcie względne bo lata jednak lecą są bloki po 20 lat i mają różnicówki ( ͡~ ͜ʖ ͡°) można by powiedzieć że stare...choć to jest względne( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@absoladoo: to dużo rozjaśniłeś kojarzy mi się ten Pan z "Bykowym" ale widzisz już masz powód do zmierzenie tej rezystancji izolacji nie wiem czy wiesz ale to może faktycznie wpływać na wysokość rachunków za prąd
( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem ile ale pewnie płacisz więcej niż byś nie zaszkodziło by ci wezwać elektryka do wykonania pomiarów tej instalacji. TO budynek murowany? Bo jeśli drewniany ja
  • Odpowiedz
@Rade86B: Jeśli prąd będzie uciekał przez izolację (czego nigdy jeszcze w swojej karierze nie doświadczyłem), to nie będzie to mały prąd tylko na tyle duży, że odznaczy się na ścianach plus zabezpieczenia nadmiarowe lub bezpieczniki będą strzelać. Nawet przewody z 1938 roku miałem w ręku z izolacją bawełnianą (miedź, 4mm^2) i podczas badania napięciem 500V miała bardzo dobry wynik. Owszem, to co ładowało się za komuny było lichej jakości, jednak
  • Odpowiedz
@soadfan te odznaczenie się na ścianach to jak wygląda ? Po prostu widać ślad na ścianie? Pytam bo w wynajmowanym mieszkaniu widzę na ścianie jak kable idą i się zastanawiałem dlaczego :p
  • Odpowiedz
@schreder właśnie tak wygląda ale może się to brać też z tego że jest położone mało tynku i użyty był kiepskiej jakości grunt, u nas na firmie tak było zrobione i widać jak "idą" przewody
  • Odpowiedz
@Rade86B: Jeśli prąd będzie uciekał przez izolację (czego nigdy jeszcze w swojej karierze nie doświadczyłem), to nie będzie to mały prąd tylko na tyle duży, że odznaczy się na ścianach plus zabezpieczenia nadmiarowe lub bezpieczniki będą strzelać. Nawet przewody z 1938 roku miałem w ręku z izolacją bawełnianą (miedź, 4mm^2) i podczas badania napięciem 500V miała bardzo dobry wynik. Owszem, to co ładowało się za komuny było lichej jakości, jednak
  • Odpowiedz