Wpis z mikrobloga

Serdecznie NIE POLECAM banku PNB PARIBAS!

dziś po południu podczas zakupów próbowałam dokonać płatności kartą, płatność dwukrotnie została odrzucona, nie chciałam ryzykować blokady więc ostatecznie zapłaciłam gotówką. Po wyjściu ze sklepu zalogowałam się do aplikacji banku, żeby sprawdzić co się dzieje, w zakładce dotyczącej kart debetowych okazało się, że moja karta, którą miałam w portfelu została zastrzeżona, a na liście kart pojawiła się kolejna. Zadzwoniłam zatem do banku żeby dowiedzieć się o co chodzi - i tu muszę bardzo pochwalić przemiłą konsultantkę, bo bardzo szybko udało się jej ustalić co i jak - okazało się, że w nocy pojawiły się jakieś problemy systemowe w banku z profilowaniem kart, czy czymś podobnym i wszystkie karty multiwalutowe zostały zastrzeżone, o czym Paribas nie raczył poinformować swoich klientów. Z automatu ponoć powystawiali nowe karty, które mają dotrzeć do klientów, uwaga, w ciągu 14 dni.

Jestem więc obecnie bez karty, na szczęście mam trochę pieniędzy w gotówce i pozostaje mi blik, ale to co się tu zadziało to jakiś cyrk. Rozumiem, że mogą pojawiać się różne problemy, ale przede wszystkim bank powinien przekazać od razu informację na ten temat klientom, a nie stawiać ich w idiotycznej sytuacji przy kasie.
Jak dla mnie - żenada..

#banki #bankowosc #finanse #bnpparibas
  • 7
@darkfence generalnie konto założyłam kilka lat temu w Reiffeisenie, w zasadzie klientem Paribas jestem od niedawna, odkąd zostały połączone i teraz coraz mocniej zastanawiam się nad przejściem do innego banku - nie mam jednak ostatnio dość czasu aby przeanalizować aktualne oferty
@allusiaka: zrezygnowanie z usług tego banku to dopiero jest sztuka ;). Złożyłam dyspozycję o zamknięciu konta jeszcze w Raiffeisen. Połączyli się i okazało się, że nadal mam konto. Poszłam do placówki BNP, chciałam jeszcze raz złożyć dyspozycję zamknięcia ale okazało się, że nie mogę, bo niby mam konto ale nie ma go w żadnym systemie. Konto widmo. Pani mnie pocieszała, że to darmowa oferta więc nie będą mi za to opłat
@allusiaka: Masz jedno konto i jedną kartę? () Otwórz sobie coś jeszcze, bo takie problemy mogą zdarzyć się zawsze, w każdym banku. Jeśli rezygnujesz z BNP, to przynajmniej dwa lub trzy. Co chwila ktoś wyskakuje z "Nie polecam!!!", Aliora, mBanku, PKO itd. itp. Choćby awaryjnie weź kantor Alior z kartą wielowalutową lub Revolut. Na wakacjach się przyda, a kartą w złotówkach też bez problemu można płacić. Ze