Wpis z mikrobloga

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny na terenie całej Polski.

W tym dniu warto przypomnieć, że za pacyfikacją górników z kopalni "Wujek" w Katowicach, strajkujących przeciwko ogłoszeniu stanu nadzwyczajnego, stał późniejszy prezes GTS wisła - Jerzy Gruba.

Pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego, precz z komuną!

pierwsza prywatna firma ochroniarska:

gen. Gruba był szefem milicji w Katowicach w czasie, gdy dokonano masakry górników w Kopalni "Wujek". Później brał udział w mataczeniu przy sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka.

W czasie, kiedy zarejestrowano go na esbeckim nagraniu, pełnił funkcje szefa bezpieki i milicji w Krakowie oraz prezesa klubu sportowego GTS Wisła Kraków. Właśnie jako prezes GTS Wisła na początku stycznia 1988r. zwołał do swego gabinetu kilku ludzi, w tym przedstawicieli Urzędu Postępu Naukowego i Wdrożeń, i nakazał im założenie pierwszej w Polsce prywatnej firmy ochroniarskiej. Tak powstał Dyskam spółka z o.o. Formalnie udziały objęły w nim klub sportowy GTS Wisła Kraków oraz UPNiW.

Jesteśmy jedynym właścicielem spółki "Dyskam" przysparzającej niemały dochód z systemów alarmowych.


~Ludwik Miętta-Mikołajewicz - Tempo 30-XII-1991

Wisła sprzedała udziały w tej firmie w 2012 roku za sumę 2,8 mln zł.

#cracovia #wislakrakow #mirkohooligans #polska
fullversion - W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny na ...

źródło: comment_TBI326rYeak88FsDme9KvF2tL1Nb5mse.jpg

Pobierz
  • 29
@tr0llski:

To ucywilnienie funkcji prezesa wiąże się z ucywilnieniem całego klubu. Jest on nadal policyjny, ale działacze w niebieskich mundurach są już nie z nakazu, lecz z własnych zainteresowań i związków emocjonalnych z klubem. [...] W tej chwili w zarządzie na dwunastu członków jest czterech policjantów.


~Ludwik Miętta-Mikołajewicz - Tempo 30-XII-1991

Stan wojenny wspomina były piłkarz GTS Wisła Kraków

Zajścia pod kościołem były bardzo uciążliwe. Pod moim blokiem zastrzelono Bogdana
@fullversion: Nie wiem, robisz jakąś tanią sensację dla jakiś mało ogarniętych ludzi tymi wrzutkami?

W pewnym momencie ktoś z klubu wpadł na pomysł, żeby moje mieszkanie wykorzystać do obserwacji.


No raczej ciężko, żeby nie był to ktoś z klubu wcielonego pod gwardię i obstawianego ludźmi, którymi życzyła sobie ówczesna władza w Polsce xD

Absolutnie się na to nie zgodziłem


A jaka później piękna postawa piłkarza Wisły.

Tak zaczyna się rozdział "Wisła
@wykrywacz_dzbana: no cóż, mam pytanie. Czy ty jesteś upośledzony? Nie wiem może się zbadaj. Żyjesz w świecie mitów i swojej fantazji. I fakty do ciebie nie docierają, czy można na ciebie naszczać i będziesz mówił, że deszcz pada?
Tak, po przyjacielsku życzę, byś zajął sie swoim życiem, zamiast bronić przegranej sprAWy.
Odpowiedz choć w 1% merytorycznie.

Pisze do ciebie powoli, bo nie wiem czy biegle czytasz: https://www.wykop.pl/wpis/43900173/tadeusz-c-zyl-w-zgnilym-kompromisie-z-kibicami-wis/
no cóż, mam pytanie. Czy ty jesteś upośledzony? Nie wiem może się zbadaj. Żyjesz w świecie mitów i swojej fantazji. I fakty do ciebie nie docierają, czy można na ciebie naszczać i będziesz mówił, że deszcz pada?

Tak, po przyjacielsku życzę, byś zajął sie swoim życiem, zamiast bronić przegranej sprAWy.
Odpowiedz choć w 1% merytorycznie.

@fullversion: wiesz że zdiagnozowałeś siebie? Specjalnie pisałem na twoim poziomie, w twoim stylu. Starałem się naśladować
@wykrywacz_dzbana: przestań odpisywać wybiórczo i pomijać co niewygodne.

Gdy w 2004 roku został prezesem Wisły, zorganizował dla kibiców piknik. Za własne pieniądze kupił piwo i kiełbaski. Chciał poznać środowisko, w jakim przyjdzie mu pracować. Z fanami żył w zgniłym kompromisie. Wpuszczał ich za darmo na mecz, a ci w zamian pilnowali porządku na trybunach.


Rozmowa z tobą nie ma kompletnie sensu, bo masz problem ze sobą i zyjesz w wyimaginowanym świecie
@wykrywacz_dzbana: odczep się typie, a jak ci się nudzi to poczytaj co twoje koleżanki wypisują na tagu

Prokurator kibic lata za darmo

Spółka Bogusława Cupiała opłacała wyjazdy krakowskim śledczym
Wpływowi krakowscy sędziowie i prokuratorzy w latach 2001 – 2003 za darmo uczestniczyli w wyjazdach organizowanych przez krakowskie biuro podróży Kraktel na pucharowe mecze Wisły Kraków.

Gdy wyjeżdżali na mecze, pozostawali w stosunku towarzyskim z członkami zarządu Wisły Kraków lub działali w