Wpis z mikrobloga

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny na terenie całej Polski.

W tym dniu warto przypomnieć, że za pacyfikacją górników z kopalni "Wujek" w Katowicach, strajkujących przeciwko ogłoszeniu stanu nadzwyczajnego, stał późniejszy prezes GTS wisła - Jerzy Gruba.

Pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego, precz z komuną!

pierwsza prywatna firma ochroniarska:

gen. Gruba był szefem milicji w Katowicach w czasie, gdy dokonano masakry górników w Kopalni "Wujek". Później brał udział w mataczeniu przy sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka.

W czasie, kiedy zarejestrowano go na esbeckim nagraniu, pełnił funkcje szefa bezpieki i milicji w Krakowie oraz prezesa klubu sportowego GTS Wisła Kraków. Właśnie jako prezes GTS Wisła na początku stycznia 1988r. zwołał do swego gabinetu kilku ludzi, w tym przedstawicieli Urzędu Postępu Naukowego i Wdrożeń, i nakazał im założenie pierwszej w Polsce prywatnej firmy ochroniarskiej. Tak powstał Dyskam spółka z o.o. Formalnie udziały objęły w nim klub sportowy GTS Wisła Kraków oraz UPNiW.

Jesteśmy jedynym właścicielem spółki "Dyskam" przysparzającej niemały dochód z systemów alarmowych.


~Ludwik Miętta-Mikołajewicz - Tempo 30-XII-1991

Wisła sprzedała udziały w tej firmie w 2012 roku za sumę 2,8 mln zł.

#cracovia #wislakrakow #mirkohooligans #polska
fullversion - W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny na ...

źródło: comment_TBI326rYeak88FsDme9KvF2tL1Nb5mse.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@wykrywacz_dzbana: wystarczy przejrzeć oba tagi i mój profil, żeby stwierdzić, że łżesz, jak ci co piszą, że 80% moich wpisów tyczy wisły. I ty chcesz dyskutować :D idź najpierw pilnuj kolegów, żeby na #cracovia nie śmiecili. Tam cię nie ma do zwracania uwagi. I weź tego ziomeczka do pomocy @michal_0107
obaj się nadajecie
  • Odpowiedz
@fullversion: nie używam tagu #cracovia. Tak ciężko zrozumieć że tępię patologię w moim otoczeniu?

Gdzie napisałem "80%"? (tylko nie wyciągaj wpisu sprzed roku kiedy był aktualny). Twierdzę że spamujesz tag #wislakrakow w chamski sposób, zamiast poświęcić ten czas na rozwój tagu na którym nie dzieje się dużo.
  • Odpowiedz
@fullversion: żadna mania wielkości. Po prostu reaguję na patologię. Tag z którego korzystałem dzięki takim osobom jak ty zamienił sie w cos z czego praktycznie nie da się korzystać. Nie mam zamiaru tolerować wyzwisk i kibolskich wrzutek.
  • Odpowiedz