Wpis z mikrobloga

Kto jest chętny rozwijać software house po godzinach? Obecnie pracuję sam, mam klientów, umiem zdobyć nowych, ale nie zbuduję czegoś większego sam.

Interesuje mnie współpraca na równych warunkach, a nie szef-pracownik. Zapraszam do kontaktu doświadczonych deweloperów, osoby, które chcą zdobyć swoje pierwsze doświadczenie jak i inne zainteresowane osoby. Napiszcie mi proszę w jakich technologiach chcielibyście pracować lub jakie poznać. Jeśli będą chętni to założymy grupę na slack/discord i opracujemy razem plan działania.

#python #csharp #java #javascript #datascience #php #programowanie #scala #swift
  • 30
  • Odpowiedz
@walezbani: Siema.
Z mojej strony doświadczenie w:
- Azure
- Scala (Tyle co potrzeba do procesowania danych na sparku)
- Databricks (mocno w opór poziom uber master)
- Apache spark
- C# 2 gwiazdki na 5
- Python tyle gwiazdek ile trzeba ale mam wrażenie, że mistrzem w tym języku zostać się po prostu nie da.
- R - tyle ile trzeba, zeby opierdzielić lokalnie w in-memory jakieś tematy y manipulacja
  • Odpowiedz
Podaj jakieś widełki jakie oferujesz tutaj to będzie od razu wiadomo dla przyszłych zainteresowanych czy chcą się w to pchać czy raczej chodzi o temat budowania czegoś na pół darmo w ramach nauki.


@walezbani @inny_89: przyłączam się do prośby.
  • Odpowiedz
@inny_89: Cześć, dzięki za zainteresowanie. Moi dotychczasowi klienci są z UK i USA: firma budowlana, agencje interaktywne i startupy. Celuję w klientów z Europy, USA i Azji.

Mam akurat znajomych co zajmują się data science i ML, więc może uda się coś zrobić.

Stawki jakie mogę zaoferować to 30-150zł w zależności od doświadczenia i od klienta (nie jestem rekruterem, więc nie mam jednego cennika), ale wszystko jest do dogadania.

Mam pomysł
  • Odpowiedz
@walezbani: Brzmi rozsądnie dzięki za odpowiedź.
Oczywiście trzeba więcej konkretów. Jak już coś się wykluje to wołaj.
W szczególności Databricks + PySpark / Scala mógłbym być zainteresowany.
W tym jednym momencie jestem załadowany robota po kurek ale uluźni mi się niedługo jak skończę niektóre tematy. Dlatego jeśli nie nastawiasz się na krótką akcję typu mały projekt i zamknięcie. To z chęcią będe brał udział / obserwował akcję.
  • Odpowiedz
@walezbani: Pomyślałem o tym chwilę i chyba warto byłoby to jakoś ułożyć. Załóż może Slacka i przenieśmy się z dyskusją tam.
Masz już jakichś ziomków od DS / ML. To brzmi fajnie. Warto porozmawiać o szczegółach projektów, które już masz lub które chciałbyś uruchomić.
Myślę, że nawet na początek nie warto tutaj ściągac miliona ludzi, którzy jedynie się zapisza na slacka i na tym się skończy.
Weź ludzi tych co na
  • Odpowiedz
@reroute: Napisałem również, że zależy od projektu i klienta, że wszystko do dogadania jest oraz, że forma współpracy zależy od was. Podałem realne widełki jakie moglibyśmy otrzymywać. Na wszystko potrzeba czasu niestety, nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz mi PW
  • Odpowiedz
@reroute: tak, rozumiem to, też mam takie obawy. Źle mnie zrozumiałeś, to nie będzie tak wyglądać jak zakładasz. Chciałbym zacząć od małych i średnich projektów. Nie zawsze będzie praca. Nie mam też żadnych "dojść", umiem się sprzedać, ale mimo to nikt nam nie da teraz takiej góry pieniędzy za zlecenie. Jak już pisałem chciałbym, żebyśmy razem rozwijali małą firmę na równych zasadach i powoli budowali renomę. Na początek jest potrzebny tylko
  • Odpowiedz
@walezbani: Chetnie sie przylacze.
Z mojego dotychczasowego doswiadczenia:
- C# (poziom 3 na 5 gwiazdek)
- Python (poziom 2 na 5 gwiazdek)
- PostgreSQL (prawie magik, zrobie w nim prawie wszystko co klient wymarzy)
- PostGIS (uber master)
- GISy wszelkiej masci (Geographic Information System) czyli ArcGIS, QGIS, LIDAR etc. (poziom 4 na 5)
- DevOps - CI/CD - TeamCity, Bamboo, GitLab, BitBucket (poziom 3 na 5 w sumie tylko dlatego
  • Odpowiedz