Wpis z mikrobloga

Tak w tym roku rosły w mojej gminie opłaty za wywóz śmieci. To zrzut opłat z mojego domu 100 m.kw., śmieci liczone od zużycia wody. Uprzedzając pytanie: czemu od wody? Akurat to uważam za bardzo sprawiedliwe, ponieważ można nie zameldować sobie kilku osób, ale każdy rzadziej lub częściej, ale jednak myć się musi, a u nas w gminie jest mnóstwo nielegalnych żółtków. Skala procentowa podwyżki powala, jest nawet większa niż w #warszawa #smieci #ustawasmieciowa #bekazpisu #pis #polityka
Pobierz
źródło: comment_wiAPqwOO98fIkSuesSgBUqTBJgxoJALM.jpg
  • 2
@mitatuyo: zużycie wody coś pokazuje, jednak jak przelicznik jest stały przez cały rok, to latem niektórzy zapłacą więcej przez częstsze mycie oraz pranie. Więc to wyjdzie drogo, ewentualnie przestaną się myć.
Bardziej byłbym za dużym zwiększeniem mandatów za porzucanie śmieci, żeby się nie opłacało, wtedy każdy musiałby mieć prawidłową deklarację, żeby otrzymać odpowiedniej wielkości kubeł.
@wkto: oczywiście masz rację, nie byłem dość precyzyjny, stawka jest wyliczana na podstawie średniego miesięcznego zużycia z roku kalendarzowego. Na start każdy nowy mieszkaniec dostaje średnią 3 m.sześć na zadeklarowaną ilość mieszkańców.