Wpis z mikrobloga

Mirasy i mirabelki, mam problem. Dostałem od Google "krytyczny alert bezpieczeństwa" z którego wynika, że zablokowano kilkakrotnie próbę zalogowania się na moje konto z USA, Nepalu czy Tajwanu. Oczywiście hasło już zmieniłem nie mniej wątpliwości pozostały - jest się czym przejmować? Szczerze powiedziawszy nie znam się na tym...

#google #informatyka #haslo #problemypierwszegoswiata #problem #pomocy
  • 21
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: to wiem i zwyczajowo tak robię. Zastanawiam się teraz tylko czy skoro uzyskali moje hasło do Gmaila (i to jak Was dobrze zrozumiałem nie z mojego urządzenia - masakra!) to czy nie uzyskali też do innych portali lub aplikacji.
  • Odpowiedz
@chaczapuri: dziękuję, na szczęście pokazuje mi na zielone "Good news".
@LazyInitializationException: masakra tego obawiałem się najbardziej. Czyli wynika z tego, że hasło zmieniam wszędzie a z niektórych aplikacji rezygnuję.
@Megawonsz_dziewienc: raczej wszędzie mam inne poza duperelami.

No dobra, jak będę miał dostęp do kompa to go przeskanuje, telefon przeskanowany i podobno jest OK, hasła pozmieniane, weryfikacja dwuetapowa wlączona...coś jeszcze powinienem zrobić? Najbardziej się boję, że obecnie to przecież przy
  • Odpowiedz
@Gzagal Jak najdłuższe hasło (powyżej 8 znaków) ze znakami specjalnymi, wielkimi literami, cyframi i złamanie tego będzie ciężkie. Nie zapisuj haseł w przeglądarce dla tych ważniejszych stron. Zapamiętaj tyle, ile możesz. To zależy w jakim sposób przechowane są hasła w bazie danych, jak jest zaprojektowana komunikacja i wymiana plików i czy stosuje się np. głębokie ukrywanie.
  • Odpowiedz