Wpis z mikrobloga

@Kasahara: To w sumie zadam też drugie pytanie:
Jak u różowych wygląda(typowo) stosunek BP:OHP, jest w jego przypadku większa rozpiętość(na korzyść słabszej ławki) niż w przypadki niebieskich?
@r3pr3z3nt: Miałem tutaj na myśli słabsze wyciskanie w stosunku do innych bojów.
Tak przykładowo na liczbach z dupy:
Niebieski ciągnący te 150kg zrobi ~100 na płaskiej
Różowa ciągnąca 150kg zrobi ~50 na płaskiej

@Kasahara: Czyli domyślnie można przyjąć, że BP i OHP(wraz z progresem) powinny pozostawać w mniej więcej stałym stosunku.
Dobra, czyli mniej więcej wiem, czego "typowo" powinienem się spodziewać.
@Zelber: Kobiety mają mniejsze mięśnie górnej części ciała. Bodajże 50% siły czy tam masy w górze i jakieś 66% w części dolnej (nogi i dupa) względem mężczyzn. Jak spojrzysz na uda męskie i kobiece, to nie będzie tak dużych różnic w masie mięśniowej, jak przy porównaniu ramion, pleców, klaty. Kolejna sprawa, to kwestie wytrenowania - faceci najchętniej pomijają nogi, kobiety zaniedbują górę, żeby nie upodabniać się za bardzo do facetów sylwetkowo.
@Zelber: tu nie tylko chodzi o mniejsza masę mięśniową ale głównie bym powiedział budowę anatomiczna górnej części ciała, gęstość kośca, włókien mięśniowych itd. przez którą generują dużo mniej siły. Losowy szczaw z ulicy 60 kg w parę miesiący zrobi lepsze wyniki na płaskiej niż laska o tej samej wadze ćwiczaca pół profesjonalnie od paru lat. Zobacz że wynik ponad 100 kg u kobiet to już klasa światowa na zawodach a na
@stefan8800: dales porownanie z dupy, dywan wazy +80kg na pewno, znajdz mi typa, ktory wazy te 50-60kg, jest naturalwm i wyciska 100kg na plaskiej, bedzie ci go tak samo ciezko znalezc jak kobiete co wyciska 80kg.. ten boj jest dla ulancow - wieksza masa = wiecej sily, do tego boju wystarczy sie ulac
@Szimu: no właśnie o to mi chodzi, że przy tej samej masie mięśniowej mężczyzna wyciśnie powiedzmy 100kg a kobieta 60kg prędzej i to wynika z innych czynników niż masa mięśniowa.
@stefan8800: szczegolnie, ze tacy ludzie to mega rzadkosc, jakies freaki genetyczne/na bombie, ja na swojej silce nie widzialem ani jednego typa, ktory bedac wycietym walil wiecej jak 120kg
@Szimu: ulanie pomaga z zakresem ruchu i po prostu daje lepsze warunki do progresowania na surplusie kalorycznym ale mówienie że tylko dlatego się dużo wyciska to przesada. Seba kot tez nie był jakoś bardzo ulany jak robił 200. Wiadomo, na najwyższym poziomie rekordów świata już się nie #!$%@?$ i tyją ile można dla każdego milimetra ale to daje mniejsze korzyści niż się wydaje. Larry Wheels w zasadzie ciągle wyglada na wyciętego
@stefan8800: podajesz przyklady freakow jak larry, ktorzy maja dostep do srodkow, ktorych 99% ludzi na bombie nie uswiadczy, seba wazyl 100kg z hakiem, to wciaz ledwo 2x jego waga, mam goscia na silce co po 10 latach treningow przy wadze 85-90kg wycisnal 200kg, tylko by mu tego na zadnych zawodach nie zaliczyli - ~175cm ma.. ja swojego zdania nie zmienie, wiem jak wyglada bp przy <10%bf, a jak przy 15+