Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam problem ze swoją grą. Otóż mam cykliczne 'krytyczne' spadki fps. Z początku obwiniałem za to procesor, bo w tych momentach jest zużycie 100 procent. Jednak oglądałem na necie i na gorszych prockach gra działa płynnie przy większym zużyciu. Już wchodząc do lobby zacina mi się komp, mysz zamiast płynnie chodzić to przeskakuje. Zacząłem sporo czytać, szukać w necie. Pomogło wymuszenie stałego utrzymania priorytetu procesora na normalnym. Jest lepiej, ale dalej są uskoki. Zauważyłem, że w tych momentach HDD mieli strasznie. Dysk jest sprawny, smart zrobiony i nie ma problemów. Czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu? W przyszłym tygodniu planuję kupić SSD i spróbować, może problem minie. Jednak mam nadzieję, że ktoś z Was się już z tym spotkał i ogarnął problem. Nie wiem czy przeskok z Win 7 na 10 coś pomoże, aktualnie na 7 siedzę. Mój pc: Płyta: MSI B250M MORTAR
Procesor: Intel Core i5-7400
Grafika: Zotac GeForce GTX 1060 AMP 6GB
Ram: ADATA XPG Z1 2x4GB 2400MHz DDR4 CL16
Dysk: Toshiba P300 Performance 1TB
Zasilacz: Corsair CX450M 450W
Dzięki.
#cod #problempc #callofduty
  • 12
@Rolnikt: Tak, zjeżdżałem. Problem chyba nie tkwi w ustawieniach, bo na low czy medium-high fps oscyluje w stałych 60, prócz tych spadków. Zakupiłem właśnie dysk SSD i pobieram grę na niego. Ciekaw jestem czy to pomoże. Później zostaje tylko przeskok na Win 10, inaczej sie poddaje :V
@Rolnikt: No bez problemu. Problem z netem to nie jest, bo pingów wyższych niż 50 nie mam. Miewałem tak w innych, wymagających grach(gta v) które doczytują z dysku(dioda z hdd napieprza na obudowie podczas ścin jak szalona). Temperatury problemem nie są, bo mam świeże pasty i są w normie. Zostało mi jeszcze 90gb do końca. Ciekaw tego jestem. Już na samym wejściu przy intro mam ścinkę, też tak masz?
@Mjut93 czasem jak ładuje mi ten główny panel gdzie się tryby wybiera to spoda do około 10fps ale to tylko chwila a potem ok i gram na 144+fps. Mam gtx 2060. Skoro tak miałeś już to może karta ci szwankuje? Nie masz od kogo pożyczyć żeby sprawdzić? Miałem kiedyś takie coś na GT 660 gdzie Cs 1.6 mi spadał że w 100 na 40 jak więcej ludzi lub więcej w danej chwili
@Rolnikt: Robiłem testy każdego podzespołu z osobna. Trzymałem po godzinie i żadnych błędów, spadków napięć. Podczas ścin zawsze coś tam chrupało. Myślałem, że to zasilacz traci jakieś napięcia i stąd te chwilowe ściny. Ale wyczyściłem, przetestowałem i zasilacz spoko. Okazało się, że to hdd sobie tam mieli. Obstawiam jeszcze 8gb ram, że może być za mało. Ale nie widziałem by ktokolwiek na 8gb miał takie ściny na yt. Jeszcze tego windowsa
@Mjut93 win 10 i w sumie też mam wsio na ssd i 16 GB Ramu. Proc ryzen 2600. Właśnie widziałem na yt 7400+1060 i koleś miał 60-90 fpsow. A ty masz jakie dropy?
@Rolnikt: No właśnie ustawiłem sobie trwałe 60 bo mój monitor 144" padł i gram na awaryjnym. Mam 60 i są spadki do 5-20fps. No takie, że zacina kompem. Myszka przeskakuje zamiast płynnie chodzić. Cała nadzieja w ssd :D
Dobra, jakby ktoś miał podobnie. Na SSD to samo, zmieniłem jeszcze windows na 10 i pobrałem od nowa grę. Śmiga elegancko na wysokich, bez ścinek.