Wpis z mikrobloga

Sroga motoryzacyjna gównoburza wczoraj była, a mi wciąż mało więc dorzucę do kotła.

Niby zwężenie pasa, ale k---a nie do końca. Przed tą sytuacją normalnie wyznaczone dwa pasy, za skrzyżowaniem tak jak na obrazku. Kto ma pierwszeństwo?

Ja się wstrzymam z moją opinią by nic nie sugerować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast jakby ktoś był od razu ciekawy interpretacji to linczek tutej

W skrócie wg politzei jakby ktoś chciał:



#motoryzacja #polskiedrogi #prawojazdy #kiciochpyta
Krupier - Sroga motoryzacyjna gównoburza wczoraj była, a mi wciąż mało więc dorzucę d...

źródło: comment_3maJlamyotcrXr7ytle65Wphj1iNVYyh.jpg

Pobierz

Pierwszeństwo ma pojazd

  • 1 46.2% (146)
  • 2 53.8% (170)

Oddanych głosów: 316

  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: Było w którymś odcinku jedź bezpiecznie. Według Pana Dworaka pierwszeństwo ma ten po lewej, ponieważ przy braku wyznaczonych pasów nie można wyprzedzać z prawej strony.
  • Odpowiedz
  • 5
@Krupier zły przykład. Typowy kierowca bmw ztrąbi, zwyzywa, przekroczy podwójną ciągłą, wyprzedzi skodę i przyhamuje przed maską.
  • Odpowiedz
@paczus13: i mamy opinie Dworak, której nie popiera żadnymi przepisami poza swoim twierdzeniem i geometrii jezdni i przeciwną jej interpretację policji popartą przepisami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@radziol88 jak lubie Dworaka tak tutaj si nie zgadzam. Stanowisko policji uwazam za wlasciwe. Pasy ruchu wyznaczamy od prawej krawedzi jezdni wiec prawy niewyznaczony pas sie nie konczy tylko zmienia swoj kierunek geometryczny

@Puszkus jak sie mieszczą 2 auta obok siebie to sa dwa pasy
@paczus13 a co ma pierwszeństwo do zakazu wyprzedzania?
  • Odpowiedz
jak lubie Dworaka tak tutaj si nie zgadzam


@horizontal_vertical: ja też, dlatego porównuje jego wyssaną z palca teorię z poparta przepisami interpretację policji.
@paczus13: zakaz wyprzedzania z prawej może sobie być. To pojazd z lewej ma tutaj wykonać manewr wyprzedzania upewniając się wcześniej, że ma miejsce na to i nie wymusi na pojeździe z prawej. Jak mu braknie miejsca, to ma odpuścić i zwolnić i to nie będzie
  • Odpowiedz
@paczus13 a co ma pierwszeństwo do zakazu wyprzedzania?

@horizontal_vertical: Spytaj Pana Dworaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony w sytuacji, kiedy oba pojazdy jadą równo, to pojazd na lewym pasie musiałby się zatrzymać do 0, żeby ten po prawej nie złamał przepisów i go nie wyprzedził
  • Odpowiedz