Wpis z mikrobloga

Na jakie zagrożenia trzeba uważać, myśląc o aparacie ortodontycznym na zęby? Chciałbym samoligaturujacy, czyli taki który oprócz wyprostowania zębów - zrobi coś jeszcze czyli w założeniu jak to rozumiem, polepsza wygląd uśmiechu poprzez rozszerzenie zębów na boki? Czy jest coś innego w co warto iść?
Zawsze marzył mi się taki naprawdę ładny uśmiech. Z moimi zębami nie ma tragedii, ale też jest wiele do poprawy, na szczęście tylko pod względem wyglądu - i stad, obawa że takie coś może mi coś z nimi zrobić bardziej grubego niż zwykła prochnica
I najważniejsze pytanie, nie mam tych zębów pokrzywionych bardzo, ale jednak trochę są. Boje się że niby nie będzie trzeba, u mnie robić tego, ale nie powiedzą mi tego, i powiedzą że trzeba zakładać aparat a z ewent. problemami ja zostane. Czy może się coś stać?
Czy wiek gra rolę? Jestem już trochę stary, ale przed 30. Nosiłem wcześniej aparaty ale takie wyjmowane nie stałe. Kasa no spoko wybule, z tego co wiem muszę się nastawić na oba łuki i jakieś 10k?
#stomatologia #ortodoncja #dentysta #zeby #zdrowie #lekarz
  • 10
@nowylogin234 Jedyne co, to trzeba pilnować bardzo higieny w trakcie noszenia aparatu, żeby próchnica się nie robiła. Co do poszerzenia - zależy jak krzywe masz zęby. U mnie zauważyłam trochę poszerzenie szczęki, ale z drugiej strony jeśli masz bardzo wąski zgryz, to tak czy siak pewnie trzeba będzie go poszerzyć. Dobry ortodonta rozwiąże wszystkie Twoje wątpliwości. Ludzie zakładają aparat nawet po 40, a Ty nawet nie masz 30. Apart to oznaka, że
@nowylogin234: Jeżeli ty sam widzisz że zęby nie są prosto, to na pewno ortodonta wypatrzy konieczność założenia aparatu. Ja myślałam że mam jeden ząb do przesunięcia, a lekarz jak mi zaczął wymieniać co jest nie tak, to myślałam że z fotela spadnę. I nie to, że wymyślał, jak się później przyjrzałam wyciskom to faktycznie problem był o wiele większy. Więc ja polecam iść chociaż na konsultacje, dowiesz się na czym stoisz
@Prozdrowotny Bez przesady - ile znasz takich przypadków, a ile ludzi widzisz na ulicach z aparatami? Trzeba po prostu znaleźć dobrego ortodontę. Każde leczenie jest obarczone ryzykiem - nawet wzięcie aspiryny, może mieć katastrofalne skutki, a mimo to ludzie wciąż ją zażywają.
Myślę że chyba mam namiar na dość dobrego ortodontę żeby mu zaufać
@Catttana: @Makila: @Prozdrowotny: dziękuję za odpowiedzi, zobaczcie to, te posty wcześniej czytałem i mówią one o rzeczach których nazw nawet nie znałem wcześniej. I zazwyczaj gdy dowiaduje się czegoś właśnie czego nie wiedziałem o czymś, a co jest ryzykiem którego nawet nie znam, to robię full stop i staram się dowiedzieć więcej na ten temat ;)
To
@nowylogin234 samoligaturujacy jest o tyle lepszy, że dużo mniej boli i zęby przesuwają się bardziej w naturalny sposób. Najlepiej idź na konsultacje do orto i się dowiesz czy dużo masz do poprawienia czy niewiele.
Może wadą jest na tyle mała że dałoby radę ruchomym aparatem.
Jeśli wiesz, że czulbys się lepiej mając proste zęby to czemu nie, grunt to znaleźć dobrego specjalistę
@UwagaWykopy Jeśli masz znajomych, którzy nosili aparat, to warto popytać. Ja w sumie byłam pierwsza wśród ludzi, więc znalazłam ortodontę na znanylekarz.pl Ogólnie powinno się iść do kilku różnych ortodontów (szczególnie jeśli chcą wyrwać zęby inne niż ósemki) i zobaczyć jakie rozwiązania proponują.