Wpis z mikrobloga

@TOST12: wiedźmińska wiki podaje: „Portrety czarodziejek w Nilfgaardzie niszczono bardzo pilnie i starannie, dlatego magowie w przyszłości nie wiedzą jak wyglądała Fringilla”. Mogła przecież zmienić swój wizerunek, żeby ukryć się przed Nilfgaardem.


@n0vy przemiana w Murzynkę w celu kamuflażu.

Outstanding move

  • Odpowiedz
daleko mi od prawicowych poglądów... Ale mnie najbardziej doopa piecze jak widzę Vilgefortza. Naprawdę xD. Totalnie inne wyobrazenie miałam o nim


@Filippa

"Hurr, durr, cicho tam. "Wiedźmin" to opowieść o różnorodności!!!"

( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 6
@BajerOp Nie chodzi o to że murzyn w serialu, równie dobrze mógłby być to żółty czy hindus. Tak samo miałbym ból dupy gdyby zrobili ekranizacje np. książki o afrykańskim plemieniu, i z dupy bez żadnego wytłumaczenia byłby tam biały. Chodzi o to że #!$%@? wszędzie jest na siłę poprawność polityczna #!$%@? wie po co
  • Odpowiedz
ale z odległej Zerrikani, gdzie były konie białe w czarne pask


@Pitaq: powszechny błąd. Zerrikania byla na wschodzie za dolina smierci. Fragment o koniach w biale paski dotyczyl kontynentu za morzem na zachód
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TOST12: jak by było o afrykańskim plemieniu to rozumiem. Ale w tej książce 3/4 rzeczy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc i murzyny mi nie przeszkadzają, a amerykański odbiorca nawet nie wie gdzie jest Polska i że nie mieliśmy czarnych kolegów.
  • Odpowiedz
Ale smoki już nie przeszkadzają


@anonimek123456: w jaki sposób smoki burza logikę i ciag przyczynowo-skutkowy? Znalazły sie w tym swiecie z powodu koniunkcji sfer tak jak ludzie. Jezeli w historii istnieje element nieistniejacy w naszej rzeczywistosci to mozna olac senownosc fabuly, to sugerujesz? Czyli w takim szeregowcu rayanie moglyby sie pojawic elfy i anioly, bo nie jest w 100% zgodny historycznie?
Prosze wytlumacz mi jak istnienie elementu fantastycznego daje wola reke
  • Odpowiedz