Wpis z mikrobloga

#codziennienowydumbphone nr 8: Siemens SL45, 2001r.

Możliwe, że pierwszy telefon, który wielu z nas zastąpił osobny odtwarzacz MP3.
Mnie osobiście tak :)
Wersja SL45i posiadała wsparcie dla Javy oraz pojemniejszą baterię.

Główne funkcje z ulotki:
- ekran 101x80 px, monochromatyczny, 7 linii
- pomarańczowe podświetlenie
- odtwarzacz MP3
- slot na kartę MMC, dołączana karta w zestawie o pojemności 32MB
- dyktafon
- przeglądarka WAP

Zapraszam do obserwowania mojego tagu, gdzie codziennie publikuje ulotki opisujące stare telefony sprzed ery smartphonów.

#telefony #ciekawostki
gonera - #codziennienowydumbphone nr 8: Siemens SL45, 2001r.

Możliwe, że pierwszy ...

źródło: comment_0N8caoAwnHD4sEYlIXdRMg919wCjMmX3.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@gonera miałem 3 szt. SL45i.
Jeden jeszcze w piwnicy zalega. To był sztos. Miał świetne słuchawki.
Jako że zgrywanie mp3 przez dedykowany port było zadaniem wręcz tragicznym to wrzucało się kartę pamięci do aparatu foto i wtedy trwało to chwilę.
  • Odpowiedz
@gonera: czizas. Kochałem ten telefon. Chciałem napisać że kojarzy mi się z kilkoma utworami które mieściły się na wbudowanej pamięci - ale na same wspomnienie kolejno każdy z utworów mi się przypomniał:). W abonamencie w plusie był... Nieco trudno dostępny ale udało mi się go wyrwać. Na tamte czasy naprawdę robił wrażenie. No i funkcja wbudowanej centralki z obsługą prowadzenia po wybraniu odpowiedniej cyfry!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gonera: Chyba z nim była reklama co korposzczurek nagrywa indyka i ustawia jako dzwonek gdy szef dzwonii. Jak sie myle to prosze o poprawienie.
  • Odpowiedz
@gonera: miałem go w 2002, pamiętam jak padła mi klawiatura i smsy pisałem na kompie w notatniku, po czym wysyłałem plik kablem do telefonu i wtedy dopiero do odbiorcy :), a mp3 10MB przez port com zgrywał się pół godziny :), zdecydowanie najlepszy telefon jaki miałem.
  • Odpowiedz
@gonera: miałem go w 2002, pamiętam jak padła mi klawiatura i smsy pisałem na kompie w notatniku, po czym wysyłałem plik kablem do telefonu i wtedy dopiero do odbiorcy :), a mp3 10MB przez port com zgrywał się pół godziny :), zdecydowanie najlepszy telefon jaki miałem.
  • Odpowiedz