Wpis z mikrobloga

Jeszcze tylko tydzień do bolu dupy wykopków którzy nie rozumieją znaczenia słowa adaptacja i że nie wszystko w adaptacji musi być 1:1


@Need:
adaptacja książki w grze: kilka odstępstw od fabuły książek, ale sami biali - wykopek zadowolon
adaptacja Netflixa: kilka odstępstw od fabuły książek, ale pojawiają się czarni - wykopek rozsierdzon
tak to można podsumować
@Need: Jeszcze tylko tydzien i skonczy sie wychwalanie serialu, jedyna dobra rzecza to bedzie Geralt i to że Cavillowi zależy żeby wyszlo jak najlepiej. No i może jeszxze Jaskier ciekawie się zapowiada
@TOST12: Dobra zresztą jesteś książkowym przykładem tego o czym mówię, #!$%@? się do palety barw w trailarze, bo za kolorowo XD, może właśnie tak autorzy chcą to przedstawić, bo jest jakiś tego cel? Jest to pewnie jakiś zabieg stylistyczny.

Właśnie o to chodzi w adaptacjach, żeby były zmiany, które można porównywać z oryginalną historią, może ktoś ma inne spojrzenie na dany świat, historię i chce podkreślić inne wątki. Lekcje polskiego to
@TOST12:

Podałem Ci kontrprzykład dlaczego to ma prawo działać, ale dalej nie chcesz słuchać i z każdym zdaniem coraz bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nawet nie zastanawiasz się nad tym co oglądasz tylko ma być >hehe fajnie i już, a jak nie pasuje do wizji świata to się #!$%@?.

Ale proszę bardzo podam Ci inne adaptacje, które dużo zmieniają (na złe według twojej opinii)
Skazani na Shawshank, w oryginale Kinga
@Need 1. Gdzieś mam inne adaptacje, rozmawiamy o wiedźminie a nie innych adaptacjach 2. Książka Sapkowskiego traktuje o rasizmie między np. Elfami ludźmi krasnoludami a nie między nimi wszystkimi + biali czarni żółci 3. To nie zadziała a jeżeli robienie takiego gówna ci nie przeszkadza to nie mam ochoty pisać dalej z tobą, bo możesz stwierdzić że wszystko co ci narzuca jest cudowne i piękne 4. Nie przypominam sobie żeby jakaś czarodziejka
@TOST12:

Książka Sapkowskiego traktuje o rasizmie między np. Elfami ludźmi krasnoludami a nie między nimi wszystkimi + biali czarni żółci


No cóż jak nie potrafisz odnaleźć pewnych analogii to na pewno nie mamy o czym dyskutować, bo po prostu nie rozumiesz tego co czytasz i jak się to odnosi do rzeczywistości, peace.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Need: chyba nie rozumiesz co to jest analogia xD
Jak pokażą rasizm między rasami ludzi to już nie będzie analogia.
Natomiast jak wydadzą kilku czarnych z dupy, a nie pokażą rasizmu między rasami ludzi to będzie od czapy w świecie, w którym szkalowanie "odmieńców" jest na porządku dziennym.
Brak spójności świata to nie jest coś co czyni adaptację dobrą.