Wpis z mikrobloga

  • 241
#wiedzmin #netflix #cdprojektred
Wiem że wielu z was próbuje zrobić k---ę z logiki ale zrozumcie że:

Wiedzmin jako ksiązki to ''kolejne dark fantasy'' i było lokalnym sukcesem w Polsce.

Adaptacja Wiedzmina studia CDPR to oryginalny niespotykany wcześniej świat, folklor i klimat który dla niePolaka jest takim pozytywnym szokiem że można to porównać tylko do pierwszego przeczytania władcy pierścieni w póznych latach piedziesiątych poprzedniego wieku, kiedy to nikt nie wiedział co to elf i krasnolud.

NIe możecie zaprzeczyć że to gra się sprzedała a nie książki i to klimat gry ludzie pokochali.

Możecie sobie pod nosem p-------ć co chcecie, ale fabułę tego serial trzeba było osadzić w universum gry bo to ten klimat przykleił do ekranów na tygodnie i miesiące miliony ludzi a nie proza Sapkowskiego.

Jeśli nie widzicie tego co wyżej opisałem to robicie k---ę z logiki albo zwyczajnie plujecie na tą słowiańskość i polskość w grach i jest to wam zwyczajnie na rękę (tak to lewacki wątek w tym wpisie)
Zapraszam do dyskusji.

SHOGOKI - #wiedzmin #netflix #cdprojektred
Wiem że wielu z was próbuje zrobić k---ę z...

źródło: comment_upES3o5qw1Cwzpl4WXGFmA6vJPSWlqtq.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@vin42 no ale ludzie sie wykłucają że wiedźmak nie ma nic wspòlnego z słowiańskością czy polskością a tp właśnie to sprzedało wiedzmina a nie te książki.
(°°
  • Odpowiedz
@SHOGOKI bo gry zawsze się lepiej sprzedają niż książki.... Ale gdyby nie książki, gra w ogóle by nie powstała, gdyby nie książki, nie byłoby serialu, książki są podstawą. W książkach wiedzmin nie jest słowiański tylko celtycki. Gry z Wiedźmina są zawaliste... Ale cóż.
  • Odpowiedz
NIe możecie zaprzeczyć że to gra się sprzedała a nie książki i to klimat gry ludzie pokochali.


@SHOGOKI: Mogę i zaprzeczę.
Książki Sapkowskiego zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Na podstawie książek wyszły gry planszowe, karciane i fabularne. Ludzie pisali prace magisterskie o uniwersum Wiedźmina.

Jakoś pierwsza i druga część gry, nie zrobiły takiego szału. Jak to wytłumaczysz? W jaki sposób Wiedźmin 1 i Wiedźmin 2 "sprzedały światu" uniwersum Sapka?
  • Odpowiedz
via Android
  • 73
@Niekumaty_

Natemat.pl:

W Wielkiej Brytanii „Ostatnie życzenie” ukazało się w 2007 roku, a kilkanaście miesięcy później w USA. Warto dodać, że książka nie zatrzęsła rynkiem i regularnie Sapkowski po angielsku zaczął wychodzić dopiero od 2013 roku. Chronologicznie pokrywa się to z sukcesem „Wiedźmina 2” (tego samego, którego w koszyku z prezentami dostał prezydent Obama).

Na listę bestsellerów "New York Timesa" książka trafiła w czerwcu 2015 roku, zbiegając się z premierą „Dzikiego gonu”. Nagrody takie jak David Gemmel Award for Fantasy (2009) i World Fantasy Award (2015), Sapkowski bez wątpienia otrzymał za swoją twórczość, ale przyznający przeczytać ją mogli dopiero po wydaniu
  • Odpowiedz
@SHOGOKI: Gry powstały na bazie książek. To książki tworzą uniwersum. Gry to rozwinęły, ale są tylko adaptacją. Serial bardziej trzyma się ram książek, które nie są aż tak słowiańskie jak gry. Czas się z tym pogodzić. Polacy mogli stworzyć porządny serial o Wiedźminie, ale dali d--y więc zrobił to Netflix.
  • Odpowiedz
  • 1
@SHOGOKI Nie, klimat jakos specjalnie nie przyciągnął. Patrz Wiedzmin 1 i 2. Przyciagnela ladna oprawa graficzna, budowa swiata, side questy i barwne postacie ktore byly wyciągnięte z książki. Wiedźmin to nie dark fantasy, chyba nie za bardzo orientujesz się w tym temacie. Wiedzmin w ogole nie jest "dark", argument o sprzedazy tez nie jest za dobry, Fallout 4 sprzedal sie podobnie a byl duzo słabszą grą, cala trylogia Wiedzmin sprzedala sie
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawe, że w angielskiej wersji caly ten folklor Wiedzmina 3 nie jest wyczuwalny? To nasz swietny dubbing tak dziala, ogolnie oprocz Serca z Kamienia ciezko sadzic, że jest tego folkloru jakos szczegolnie duzo.


@Eoon: Cały czas piszę że to slowianskosc gier była egzotyka która ta grę sprzedałjuz a książki to tylko solidna baza ale czytać ze zrozumieniem to mało kto już potrafi

Zdajesz sobie sprawe, że w angielskiej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SHOGOKI: hmm no w sumie to fakt oczywisty i Ameryki nie odkryłeś, że gra spopularyzowała wiedźmina a nie książka. Ale nie jest tak dlatego,, że jak stwierdziłeś książka jest jak "kolejne dark fantasy" co rozumiem przez przeciętna, a gra to dzieło sztuki. Zastanów się przez chwilę jaki odsetek ludzi gra w gry, a jaki czyta książki i do tego jeszcze specyficzny gatunek jakim są książki fantasy i może spłynie na
  • Odpowiedz
A z tym opieraniem fabuły na grze to Cię już mocno poniosło, bo o czym miałby być w takim razie serial? Jeden powiedzmy niezły odcinek o krwawym Baronie, a reszta o grze w gwinta i łażeniu i zabijaniu utopców?? tekst pochylonyPuknij się w łeb xD


@ice_breaker: może tak żebyś zrozumial, przez osadzenie serialu w uniwersum gier miałem na myśli estetykę a nie fabule. A puknąć to mogę twoja starą.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SHOGOKI: A co w takim razie rozumiesz przez estetykę? Mieli casting zrobić z klonów postaci z gier? Czy mieli te same lokacje znaleźć i soundtrack przekleić żebyś był uradowany? I w takim razie jaki to ma związek z tym, że serial jest na podstawie książki? Estetyka Ci się w książce nie podobała? Bo jak dla mnie estetyka gry opiera się na tym co zostało opisane w książce, rzecz jasna bez
  • Odpowiedz
Powiedz to Tolkienowi.


@SHOGOKI: przecież sukces Tolkiena to lata 50. i 60. a wtedy nawet telewizorów nie było, nie wspominając o komputerach

NIe możecie zaprzeczyć że to gra się sprzedała a nie książki i to klimat gry ludzie
  • Odpowiedz
@ice_breaker:
Szkoda mi czasu na dyskusję z tobą jeśli nie potrafisz pojąć że
gra oczarowala cały świat bo to co sobą prezentowała to egzotyka w porównaniu do typowego anglosaskiego fantasy.
Nie pojmiecie tego bo dla was to wiejskie zabobony i skanseny a nie egzotyka.

Sam twierdzisz że estetyka gry jest wydarta z książek a jednak upierasz się że nie ma tam tej słowiańskości która z gry się wylewa... zdecyduj
  • Odpowiedz
Możesz sobie p-------ć pod nosem co chcesz, ale fabuła serialu została oparta na książkach, a nie grze, więc cały wywód możesz sobie wsadzić xd


@mirkobogdan: haha jaki frustrat, nie umiesz czytać z zrozumieniem to nie bierz udziału w dyskusji.
Nikt nie twierdzi że fabuła jest zła, dyskusja jest o tym że skoro gry sprzedały całą serie to dlaczego serial nie tryma estetyki gier tylko anglosaską wersję niszowych ksiażek?
Na zachodzie pisze się
  • Odpowiedz