Wpis z mikrobloga

Mirki, jak podejść do diety ketogenicznej? Coraz częściej czytam, że ma ona korzystny wpływ na zdrowie - w tym także na serce. Zainteresowałem się nią właśnie ze względu na problemy z sercem, chciałbym się przekonać czy keto może pozytywnie wpłynąć na układ sercowo naczyniowy. Macie jakieś rady w tym zakresie? Optymalne menu na start? Problemem jest to, że nie lubię mięsa.

#keto #dieta #zdrowie #serce #choroby #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
Problemem jest to, że nie lubię mięsa.


@tomosano: To znajdź inną dietę, albo polub mięso ¯\_(ツ)_/¯
Co do wpływu na zdrowie to możesz wysłuchiwać opinii, ale najlepszą opcją wg mnie zawsze będzie przetestowanie na własnej skórze.
30 dni jest w sam raz, krzywdy sobie nie zrobisz, a zarazem zobaczysz czy Twój organizm reaguje pozytywnie.

tzw. "keto flu", które zdarza się często podczas adaptacji, jest powodem przerywania diety przez większość osób, więc
  • Odpowiedz
@eiaculatiopraecox: @tomosano: Jedzenie ryb codziennie przy obecnych poziomach metali ciężkich w nich zawartych to tez nie najlepszy pomysł, dieta keto bez mięsa oznacza jedzenie dużej ilości nabiału imo, bo ileż można pic oliwy i jeść orzechów, a nabiał tez nie jest takim genialnym wyjściem, moim zdaniem bez miecha na keto ciężko, ciężko
  • Odpowiedz
@tomosano: Żywienie Opymalne lek. med. Jana
Kwaśniewskiego oparte na nabiale:
jajka
Ser zolty
Twarogi
Maslo
Smietan(k)a polecam :)
+jakis ochlap miesa, aby troche zelaza dostarczyć. :)
  • Odpowiedz
@tomosano: powiem Ci z własnego doświadczenia, że ta dieta zmienia smaki. Ja też kiedyś nie lubiłam mięsa i musiałam mieć na talerzu dużo warzyw czy sosów, żeby przełamać ten smak. Teraz uwielbiam smak smażonej wołowiny czy pulpetów,a z kolei słodkie rzeczy przestały mi smakować. Daj sobie trochę czasu i u Ciebie też na pewno to się zmieni! Eliminacja zbóż i olejów roślinnych jest jak najbardziej dobra dla serca, jak i zresztą
  • Odpowiedz