Wpis z mikrobloga

Po prawie 2 latach codziennej #jazdabuspasempowroclawiu w końcu mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100 zł i 1 pkt karny. Stanowczo było warto, oczywiście jeżdżę dalej, oszczędność na paliwie i czasie szacuję na kilkaset złotych na miesiąc, więc warto. Szerokiej drogi mireczki i widzimy się na buspasie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 110
  • Odpowiedz
@cup12552: to, że Ty czegoś nie rozumiesz, nie oznacza, że nie ma to sensu.
Poza tym przepisy drogowe nie są tworzone jedynie w celu poprawy bezpieczeństwa. Są też przepisy, które mają wpływać na komfort jazdy czy płynność ruchu.

W ogóle wypierolić komunikację miejską z Wrocławia, tory tramwajowe zalać betonem. Zrobi się więcej miejsca dla aut, korki będą mniejsze,

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaszzz: czyli zarobkowa jazda z jednym pasażerem. To ja już wolę jechać sam. W autobusie mieści się przynajmniej wieksza ilość osób.
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz 1+2, wystarczy że w aucie są 3 osoby i można jechać buspasem. Ogólnie to w Rzeszowie policja rzadko daje mandaty za jazdę buspasem, przymykają oko bo wiedzą, że buspasy są w #!$%@? miejscach i korkuje się przez nie miasto.
  • Odpowiedz
@jutokintumi też zauważyłem że czasem ktoś korzysta z nich wbrew prawu i wszyscy maja wywalone, bez spiny.

Co do zatłoczenia, na to też zwróciłem uwagę, po co buspas skoro w godzinie szczytu płynność jest bardzo dobra.

I tak najlepsze macie rondo dla pieszych xD
  • Odpowiedz
@cup12552: ja od kilku lat jeżdżę taką wiejską dróżką pod prąd i na razie tylko raz spotkałem jakąś #!$%@?ą babkę, która po prostu sobie tam stała, zatrąbiła (stanąłem, żeby jej pomóc, nie wiem, przepchać auto?), a ta do mnie z tekstem czy wiem, że "to jest jednokierunkowa?" XDDDDD

W sumie to do tej pory nie wiem po #!$%@? tam jest jednokierunkowa, skoro 2 TIRy by się spokojnie zmieściły.
  • Odpowiedz
@cup12552: i rób tak dalej, buspasy to kretynizm. 1 autobus na 15-20 minut, a tysiące kierowców i pasażerów samochodów w ciągu dnia marnuje czas i paliwo w korkach wywołanych przez te "genialne" inwestycje.
Na motocyklu jeździłem buspasami i nie zamierzam przestać.
  • Odpowiedz
zaraz. Urbanistyka Wrocławia to chyba podobna jak w Niemczech?


@Der_urologe: kpisz?. Iedzy niemieckim bdeslaul a obecnym wroclawiem jest prawie 75letnia przepasc.
Przepasc w ktorej rzadzil socjalizm, a pozniej nieskrempowany niczym wesoly polski kapitalizm.
O ile w tym pierwszym w wielu przypadkachh urabistyka stala na wysokim poziomie, o tyle w fym drugim rzadzi $.

Osiedla budowane na orzedmiesciach bez ladu i skladu, gdzie oopadnie, bez zadnej infrastruktury, szkol, przychodnii, ba nawet sklepow.
  • Odpowiedz
@cup12552: brawo, sprzedawaj wszystkim więcej takich life-hacków, to i buspasy będą zawalone, a Policja zacznie ich wtedy porządnie ścigać i skończy się rumakowanie...
  • Odpowiedz
@cup12552: i to jest to co w p0lakach najbardziej #!$%@? - cwaniactwo. Niczym nie poparte przekonanie, że jest się ważniejszym niż reszta - wepchanie się w kolejce, jazda pod prąd byle tylko być szybciej o 2 auta, tracenie godności dla butelki hopkoli na miejskiej wigilii - bo JA! MI! się należy bardziej. Gardze.

Przepisy są debilne, ale to nie jest sposób na walkę z nimi - to jest tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz