Wpis z mikrobloga

#frontend #pracbaza #kiciochpyta #wlasnafirma
Mireczki czy jak umiem w #html #javascript #css stworzyć stronę która najpierw zaprojektuje w #photoshop lub #adobexd
I potrafię do niej dodać za pomocą java scriptu:
inf o cookie
mapę google
formularz kontaktowy
live chat

To mogę gdzieś znaleźć pracę jako junior frontend czy założyć własną działalność gospodarczą i robić strony wizytówki: zrobiłem już kilka za darmo dla jakiś hoteli, mechaników w mojej miejscowości - swoją naukę zacząłem 1 stycznia 2019 roku - i głównie HTML,CSS,JS raczej omijałem frameworki
  • 17
@samuraj24:

To mogę gdzieś znaleźć pracę jako junior frontend


Według mnie tak. Natomiast nie liczyłbym na jakieś kosmiczne zarobki bez frameworkow, bo z tego co widze to twoje umiejętności pasują prawie do każdej agencji interaktywnej. Moze tylko wordpressa brakuje
@samuraj24: na ten moment olej dzialanosc, chcesz robic zleconka na strony prosze bardzo ale najlepiej na uod, uoz. Szkoda marnowac ulgi na start i malego zusu gdy nie ma takiej potrzeby.
Z takimi umiejetnosciami masz szanse dostac sie na juniora do agencji reklamowej. Tam bedziesz klepal wordpressy plus naucza Cie ecommerce.
Jak chcesz isc w to dalej i znalezc prace jako fe w software housie to musisz zaczac pisac aplikacje, logike,
@TheBestThing: Wordpressa znam no ale omijam go szerokim łukiem bo chcę zdobywać wiedzę w frontendzie.
Chodzi mi o to że jestem zatrudniony i raczej nie zwolnię się z roboty żeby iść na juniora stacjonarnie.
Dlatego chciałbym znaleźć coś REMOTE żeby podnosić swoje umiejętności albo żeby po prostu mieć własną działalność i robić jakieś projekty żeby mi się to naliczało do "stażu pracy" i móc aplikować na mida.
Bo nie zrezygnuje z
@samuraj24: raczej wskoczenie na mida i jednoczesna praca full time w innym zawodzie sie wzajemnie wykluczaja. Nie masz co myslec o midzie nie majac doswiadczenia w js. Ciezko jest rowniez znalezc prace typowo zleceniowa jako junior bez zadnych frameworkow i nie na full time. Jedyna realna opcja na ten moment to uderzac do agencji z zapytaniem czy nie maja wolnych projektow i ze nawiazesz stala wspolprace.
@zajcus: no tylko że właśnie chodzi o to że większość ludzi chce faktury ;( a nie umowę o dzieło.
No ja cały czas się uczę ale też nie chcę wychodzić poza te 3 języki co wskazałem - ewentualnie frameworki.
No dla nauki też zrobiłem jakieś proste aplikacje typu:
- to do list
- jakiś prosty akinator
- baza danych o postaciach z gry.
Wordpressa znam no ale omijam go szerokim łukiem bo chcę zdobywać wiedzę w frontendzie.


@samuraj24: Jakbym czytał siebie kilka lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz pracowac jako freelancer to faktycznie bez działalności może być to problematyczne ale biorąc pod uwagę fakt, że mozesz miec problemy ze znalezieniem zlecen to moze sie okazać, ze ta działalnosc srednio sie oplaci. Ja na twoim miejscu próbowałbym się "dokleić"
@samuraj24: czasem trzeba zrobić dwa kroki do tyłu

anyways, bez frameworków ciężko choć da radę z samym htmlem, cssem, jsem ale to praca raczej nastawiona na wp, joomle i inne cmsy
@samuraj24: Pisać, pytać i wystawiać ogłoszenia na grupach na FB. Co do ogłoszeń to im bardziej oryginalny będziesz tym szybciej zwrócą na Ciebie uwage. Dodaj post z jakims fajnym opisem, zwróć uwagę zdjęciem.
@samuraj24: Hmm no tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam co prawda jakieś swoje stare UoD ale są tam wszystkie wrażliwe dane i wrażliwe punkty. Mam to w pdf więc nawet jakbym chciał wyedytować to będzie to ciężkie. Zastanawiam się po co ci to, bo przeciez pracodawca to przygotowywuje
To błąd. Moim zdaniem będzie bardzo ciężko o zatrudnienie bez frameworka.


@foreveralone: u mnie w pracy szukamy mida, może umieć dosłownie którykolwiek z nowych frameworków, ale któryś musi. Trochę mineły czasy chyba, gdzie vannilia/jquery wystarczało.