Wpis z mikrobloga

Tokarczuk robi to samo co ja na Wykopie, ale ma większe zasięgi (no i talent). ¯\_(ツ)_/¯

Oczywiście Polacy uratowali tysiące żydów, ale również przyczynili się do śmierci wielu i należy o tym pamiętać. Fajnie, że po Noblu sprzedaż książek Tokarczuk podskoczy pewnie kilkukrotnie, a każdy interesujący się literaturą po nie sięgnie. Powinniśmy przeprosić żydów za naszą politykę międzywojenną, a już na pewno Ukraińców za ich polonizacje i nawracanie siłą na katolicyzm.

#polska #historia #neuropa
Pobierz lakukaracza - Tokarczuk robi to samo co ja na Wykopie, ale ma większe zasięgi (no i t...
źródło: comment_oZLoQURstiiBsKK7UxAlFItdqfav8UC4.jpg
  • 47
A co się takiego strasznego działo żydom w Polsce w okresie międzywojennym?


@Drakii:

W 1931 roku rozporządzenie państwowe ustaliło podstawę wymiaru opodatkowania w gminach żydowskich.

4 czerwca 1936 roku premier Felicjan Sławoj-Składkowski (1885-1962) ogłosił w Polsce "ekonomiczną wojnę" przeciwko Żydom.

Oficjalny raport MSW informował, że w czwartym kwartale 1936 roku doszło w Polsce do 640 napadów na Żydów (w tym 13 zabójstw i 14 ciężkich poranień) oraz 1.492 wypadków wybicia szyb
Powinniśmy przeprosić żydów za naszą politykę międzywojenną, a już na pewno Ukraińców za ich polonizacje i nawracanie siłą na katolicyzm.


@lakukaracza_: Nie mogę się niestety zgodzić. Moim zdaniem powinniśmy


Jeżeli chodzi o Żydów nasza polityka była mniej więcej na standardowym, europejskim poziomie (tylko, że u nas było ich jeszcze dużo). Jeżeli cała Europa postanowi przeprosić - jak najbardziej, w kupie weselej. Jeżeli nie to nie. Mamy wystarczająco dużo problemów wewnętrznych i