Wpis z mikrobloga

@Ripper: pokojowy nobel serio gowno znaczy xD chyba ze obama dokladajac lape do niszczenia panstw pustynnych dziadkow sobie tym na niego zasluzyl czy tez walesa sobie na niego zasluzyl bedac pacynka
z reszta zobacz sobie czarnoskorych laureatow nagrody nobla i jaka nagroda tam jest w miazdzacej wiekszosci (reszta to bodajze wlasnie literacka nagroda xD)
Dziwne ze ten literacki nobel gowno znaczy, ale jeszcze miesiac temu, Sienkiewicz Reymont i Milosz wg wykopowych literaturo- i kulturozawcow to byli czolowi polscy literaci. Ktorym nalezy sie szacunek, poklask i poczesne miejsce w kanonie lektur szkolnych.

Ale wystarczylo zeby nagrode dostala kobieta o kontrowersyjnych i sporej czesci spoleczenstwa niepasujacych pogladach, a juz nobel zyskal status gownonagrody tak marnej, ze pierwszy lepszy linijko wyrobnik bez problemu moze ja dostac.

Wykopki - specjalisci
Dziwne ze ten literacki nobel gowno znaczy, ale jeszcze miesiac temu, Sienkiewicz Reymont i Milosz wg wykopowych literaturo- i kulturozawcow to byli czolowi polscy literaci. Ktorym nalezy sie szacunek, poklask i poczesne miejsce w kanonie lektur szkolnych.


@PurpleHaze: Bo są, ale na pewno nie dzięki tej nagrodzie.
@PurpleHaze:

Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów


2015r.

Kolonizatorzy? Mordercy Żydów? Właściciele niewolników? Czy te kalumnie nie są antypolskie?

Nie odbieram jej prawa do literackiego nobla, odbieram jej prawo do wybijania się na kalumniach.Nie nawołuje do kolejnych rozbiorów lecz z
@HungarianBookSmuggler: nie wiem, moze nigdy, a moze kiedys byl. Zapytalem ciebie o czym konkretnie mowila Tokarczuk, bo skoro stawiasz zarzuto o antypolskosci, a nastepnie przytaczasz takie przyklady. To chcialbym poznac dokladnie sens i znaczenie tych wypowiedzi. Wybacz ale napisac mozna wszystko.

Stad moje pytanie czy pewnego pieknego dnia Tokarczuk wyglosila/napisala tekst w ktorym wyraznie i dobitnie mowila, ze narod polski to kolonizatorzy, mordercy zydow i wlasciciele niewolnikow? Czy jednak bylo troche
@PurpleHaze:

: nie wiem, moze nigdy, a moze kiedys byl.

Znajdz to, ja o kłamstwach, kalumniach i oszczerstwach wiecej nie bede dyskutował a tym bardziej o grafomance, kłamaczce, oszukiwańczyni. Żeby nie było, że używam męskim odmian.

Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy
i miał rację, bobel dla elektryka sprzedawczyka to jest skandal

skandalem to jesteś ty on bardzo pomógł w uwalniania polski od magicznego wpływu Matki ZSRR i Ojca Narodu Stalina Wielkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)