Wpis z mikrobloga

Mirki, mireczki, potrzebuję dobrej oferty na instalację #fotowoltaika ze śląska.

Konkretnie - mam miejsce na dachu na ok 30 paneli (zakładam ~167x100cm) i celuję w instalację mocy max 10kW (zużywam ok 11 tys kWh rocznie). Do tej pory najtańszą ale (wydaje mi się) sensowną ofertę mam na 30 paneli Leapton (Japoński producent, produkowane oczywiście w Chinach - 330W per panel) z falownikiem SOFARSOLAR 11KTL-X. Do tego oczywiście montaż, zabezpieczenia AC/DC za 35k pln brutto na gotowo.

Znacie kogoś innego, polecicie coś może jeszcze bardziej opłacalnego? Help, bo tych firm na fejsie wyskakuje tyle że głowa boli :)
  • 13
@michal_0107 mam nową ofertę na 29 x JA Solar 340W, falownik SolarEdge i optymalizery dla każdego panelu. Jak to instalator nazwał - królewski zestaw, elementy montażowe nierdzewka + Alu, wszystko na gotowo za 41k PLN. Brzmi całkiem kusząco, co sądzisz o SolarEdge? To chyba taki wypas wypasow jeżeli chodzi o instalację (każdy panel pracuje osobno).
@adam_sz: elementy montażowe zestali nierdzewnej plus profile aluminiowe to standard powinien być a nie luksus ;) w co innego nawet nie idź bo to typowo januszowe oszczędzanie. Co do solaredge jak nie masz skomplikowanego dachu, połowy paneli w cieniu itp to nie ma sensu. Lepiej brać normalne panele 310-360 Wp mono, konstrukcja j/w opisałem i dobry falownik. Ja nie oferuje niczego poza froniusem, sma. Ewentualnie Huawei czy zeversolar ale to jak