Wpis z mikrobloga

Hejka Mam zamiar pobrać portfel electrum portable na pendrive. Pobiorę odłączę internet utworze mega silne hasło zapisze seed na kartce. I teraz pytanie czy tak utworzony portfel będzie bezpieczny nawet jeśli będzie w środowisku w którym jest dostęp do internetu ( po to by wysłać transakcje) ? ps. Pendrive z electrum będzie sobie leżał bezpiecznie. będę go podpinał do kompa z internetem tylko wtedy kiedy będę chciał wysłać btc.
#electrum #kryptowaluty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Steczny: electrum używam w ostateczności, lepszym wyjściem jest portfel samourai wallet na telefon, zapisanie seda, ustawienie passphrase, pin
jak juz korzystasz z electrum to zainstaluj malwarebyte darmowy trial na 14 dni , pokaże trojana i zablokuje trefne adresy z electrum i dopiero wtedy używaj
  • Odpowiedz
Ogólnie będę hodlował wiec nie zależy mi na mobilnych portfelach


@Steczny: no tak, możesz odinstalować samourai wallet i wysyłać nowe btc na ten sam adres lub inne zapisane wcześnie z portfela, potem odtworzysz portfel gdziekolwiek bo masz seda
  • Odpowiedz
@plaisant: ale jeśli ściągne electrum z oficjalne strony i sprawdze czy sygnatury są ok to będzie w porządku? narazie nie mam zamiaru trzymać tam kasy tylko sprawdzić jak to ogólnie wygląda
  • Odpowiedz
ale jeśli ściągne electrum z oficjalne strony i sprawdze czy sygnatury są ok to będzie w porządku?


@Steczny: będzie w porządku, jak nie będzie połączenia electrum do sieci to malwarebyte nic nie pokaże
  • Odpowiedz