Wpis z mikrobloga

Są jakieś leki (najlepiej bez recepty) które pozwalają na szybkie (albo jakiekolwiek) zaśnięcie w nocy? Biorę melatoninę, ale to niezbyt dużo pomaga.

Mam taki problem, że przed położeniem się spać zawsze o czymś myślę - o pieniądzach, o programowaniu, o przyszłości, o polityce (jak przed położeniem się spać obejrzę jakąś debatę dlatego staram się w ogóle polityki nie oglądać), o tym co kupić i o wielu innych (często bezsensownych) rzeczach.

I właśnie zastanawiam się jak wyłączyć myślenie przed zasypianiem?

Na razie jedynie działa na mnie oglądanie filmów (jedynie działają na mnie "najlepsze" filmy - przy jakichś nudnych od razu zaczynam myśleć o czymś innym więc też nie robię się senny) po około 60 - 90 minutach, ale to jest czas stracony - gdy oglądam coś wartego obejrzenia to nie robię się senny.

Inną rzeczą, która mnie usypia jest czytanie (np na wykopie) jakichś bzdurnych rzeczy typu czytanie komentarzy na tagach sportowych, ale to też jest czas stracony - nie potrafię zasnąć od razu po np czytaniu o pieniądzach albo o czymś innym co powoduje myślenie.

#medycyna #sen #spanie #leki #melatonina
  • 25
  • Odpowiedz
@fefler: Trzymaj zeszyt przy łóżku i jak nie możesz zasnąć to spisuj wszystko co ci przychodzi do głowy. Zwykle pomaga. To samo z resztą dotyczy sytuacji gdy próbujesz się skupić na czymś w dzień, a nie możesz bo ciągle coś innego przychodzi ci do głowy. Spisz, odłóż na bok, jak skończysz co masz do zrobienia (albo jak się obudzisz) to sprawdzisz co tam było ważnego i czy rzeczywiście było ważne.
  • Odpowiedz
@fefler: Na mnie bardzo dobrze działają tabletki NASEN. Jak jestem bardzo zmęczona to jedna i za 15 minut śpię, a jak dzień jest kompletnie niemęczący to dwie i po 10. minutach odpływam. Niestety są na receptę, ale lekarz rodzinny nie ma problemów z wypisywaniem ich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fefler: Tabletki ziołowe i działaniu uspokajającym i usypiającym np Nervosol sen? Poza tym mi dobrze robi liczenie od np 100 do zera z tym że czasem lepiej sobie utrudnić zadanie i liczyć co no 1,5 albo 1,25 czyli 100 98,5 97 itd. Możesz też spróbować z treningiem autgenntym Schultza albo treningiem Jacobsena.
  • Odpowiedz
Niestety są na receptę, ale lekarz rodzinny nie ma problemów z wypisywaniem ich.


@Fygnghts: Jak ci wypisał to lekarz? Po prostu powiedziałaś że masz problemy ze spaniem i tyle? Ja byłem u lekarza to mi wypisał jedynie melatoninę, którą i tak już brałem.
  • Odpowiedz
@fefler: Tak. Najlepiej powiedzieć, że ktoś z rodziny polecił i czy możesz spróbować i tyle. Ponarzekam jak możesz. Nie powinien mieć problemu. Ja najpierw dostałam je od psychiatry. Ale ogólnie, gdyby rodzinny naprawdę się uparł i był przeciwko, to możesz jak najbardziej iść z problemem snu do psychiatry. Najpierw spróbuj z rodzinnym.
  • Odpowiedz
NASEN


@Fygnghts: Mireczka w zolpidem chcesz wpieprzyć? Nieładnie.
@fefler: Radze trzymać się od z-drugs z daleka. Nasen ładna nazwa, no nie? Szkoda tylko, że za tą uroczą nazwą kryje się substancja, która jest cholernie uzależniająca, a tolerancja rośnie w ekspresowym tempie.
  • Odpowiedz
@Fygnghts: Ty chyba naprawdę nie jesteś świadoma tego, jaką krzywdę możesz komuś wyrządzić polecając modulatory GABA, nawet te niebenzodiazepinowe.
@fefler: Idź do rodzinnego po hydroksyzynę, najcięższe działa czyli z-drugs i benzo traktuj jako ostatnią deskę ratunku.
  • Odpowiedz