Wpis z mikrobloga

czy jest tutaj ktoś kto zna się na #wedkarstwo ? chce zrobić tacie prezent na swieta i kupić mu jakieś rzevzy które umililyby i ułatwiłyby mu wędkowanie, ale nie orientuje się w tym aż tak dobrze
chciałabym kupić mu kołowrotek albo jakieś takje gadżety o których jeszcze nie wie ze mu się przydadzą :) myslamam tez o „spodniobutach” ale nie wiem czy jest to coś sensownego xD proszę o pomoc
tata łowi szczupaki, leszcze, plotki, okonie, z tego co wiem próbował metody „na koszyczek”, często łowi na zanęte i chyba potrzebuje czegoś do spinningu, ale jak mowilam, nie znam się na tym zbyt dobrze xD proszę o pomoc i doradzenia co byłoby dobrym pomysłem na prezent #niebieskiepaski #rozowepaski #ryby #prezent
  • 22
Przerabiałam temat. Jakie miasto? Z kołowrotkiem śliska sprawa, bo drogie i warto żeby tatko się wypowiedział odnośnie potrzeb. Może warto dogadać się ze sklepem, niech wydrukują ci bon podarunkowy. Po świętach rodzic sam ogarnie czego mu potrzeba. A sama, skoroś nie w temacie, to przydatne są pudełka na haczyki, spławiki, blaszki itp. i możesz zrobić mu zapas. A tata nie ma kumpla z którym łowi? Podpytaj.
@huzar88 @Amasugiru @justypl @Silikon Naprawdę chcielibyście dostać bon podarunkowy na Święta? Dla mnie byłoby to rozczarowujące, to jest jak sygnał, że komuś się nie chciało postarać. Łatwiej było kupić bon niż zrobić małe śledztwo... Zawsze wolę otrzymywać prezenty nawet lekko nietrafione, ale takie, po których widzę zaangażowanie obdarowującego, niż bon, który wprost mówi mi, że komuś się nie chciało myśleć. Największym prezentem jest czyjś czas, poświęcony na rozeznanie w temacie.
@awsedr Post wyżej piszę, co myślę o bonach. Jeśli podzielasz moje zdanie, to niżej dam ci parę wskazówek.
Kupienie sprzętu, kiedy kompletnie się na tym nie znasz, to jest bardzo trudne zadanie i nie obędzie się bez włamania do składzika wędek ojca. Najprościej kupić drobiazgi. Zobacz, jakie haczyki wiszą przy wędkach. Teraz znajdź skrzyneczkę ze sprzętem i wyciągnij sobie dokładnie te same haczyki na wzór do sklepu. Nie bierz losowych haków ze
@awsedr kołowrotek spinningowy będzie dobrym pomysłem ;) W tym budżecie spokojnie znajdziesz trochę fajnych konstrukcji, które posłużą tacie parę ładnych lat. Pierwsza propozycja to Ryobi Zauber w rozmiarze 3000 - w miarę uniwersalny kołowrotek, atutem jest 5 lat gwarancji, prosta i porządna konstrukcja doceniana przez wielu wędkarzy, można rzec klasyk:

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-ryobi-zauber-3000-5-lat-gw-gratis-7846106889?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Druga propozycja to kołowrotek firmy Shimano - model Sahara w rozmiarze 2500 lub 4000. Co wyróżnia te produkty? Shimano jest marką
@ryba_twojej_mieczty:

Naprawdę chcielibyście dostać bon podarunkowy na Święta? Dla mnie byłoby to rozczarowujące, to jest jak sygnał, że komuś się nie chciało postarać


Tak, chciałbym. I taki prezent właśnie pokazuje, że ktoś szanuje czyjąś pasje i nie będzie wciskał czegoś, co może nie być aż tak przydatne. Kupić kołowrotek czy wędzisko to jest kwestia 5 minut przeglądania neta i złożenia zamówienia, nie mówmy tu o jakimś wielkim wysiłku. A tak z
@Amasugiru Morał z tego taki, że powinniśmy kupować prezenty pod kogoś, a nie jak to zwykle bywa - pod siebie. Tacy jak ja, mogą spróbować otworzyć się na bony podarunkowe - upewniając się czy obdarowany na pewno ucieszy się z takiego prezentu, a z kolei fani bonów powinni wcześniej wybadać czy osoba, której chcą kupić talon, nie poczuje się zawiedziona brakiem zaangażowania obdarowującego, tak jak by to miało miejsce w moim przypadku.
@awsedr: @ryba_twojej_mieczty: osoba, która nie zna się na wędkarstwie, nie powinna kupować jakiegoś przedmiotu w ciemno wędkarzowi, bo:

1) kołowrotek - wielkość, 1000, 2000, 4000, 5000 czy inna? Nie zgadnie. Pojemność szpuli i jej wielkość oraz to czy szpula ma być płytka czy głęboka. Przełożenie, może chce 6.3:1, a może dużo niższe? Wolny bieg lub brak. Zapasowa szpula lub jej brak. I tak dalej.

2) wędka - mnóstwo rodzajów, spinning
@Hamza Między kupowaniem bonu, a kupowaniem prezentu w ciemno, jest ogromne pole na zorientowanie się w temacie, a to właśnie świadczy o zaangażowaniu obdarowującego i nadaje prezentom dodatkową wartość. Śledztwo można przeprowadzić na 1000 sposobów, począwszy od przeczesania wędkarskiego składzika ojca, po wywiad z sąsiadem, z którym ojciec zawsze jeździ na ryby. Rozumiem, że bon można dać komuś, kogo mało znamy, np. dalekiej ciotce, która akurat w tym roku przyjedzie na Święta,