Wpis z mikrobloga

@public_html: znowu jakiś showman startuje do wyborów , na Ukrainie się udało bo tam równie dobrze mógł wystąpić Konon i by wygrał . No już bardziej poważnie traktuje Biedronia niż go . Ciekawe kto mu pomaga w kampanii bo nie wieże sam wystartował i już jest w sondażach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dla mnie to jest ośmieszenie prawej strony ( jakby nie była ośmieszona).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@public_html: Co wybory prezydenckie wyskakuje jakiś ananas z pupy i scenariusz z reguły jest podobny - z 10-15%, może wymyśli sobie jakąś partię. Ta w sondażach przez pierwszy rok będzie się kręciła na poziomie 10%, z czasem zacznie spadać, aż na kolejne wybory parlamentarne zostanie wsiąknięta przez PO lub może w tym wypadku odświeżony PSL.
@public_html: zobaczymy bo jak mu start w tych wyborach pójdzie gładziutko (coś jak napompowane nowoczesne i wiosny) to znaczy że mu ktoś ,,starszy i mądrzejszy'' pomaga czyli pacynka a jak będzie widać że tej pomocy nie ma, że napotyka jakieś trudności, to znaczy że kandydat całkiem niezależny i być może lepszej jakości niż ci do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noorey: znam go tylko z wpisów na FB, które są wrzucane na wypok xD
Tam jest infografika, że to wśród wyborców PiSu ma najmniejsza rozpoznawalność, a największą w Konfederacji.
Nie mam dużych nadziei dla niego, ale poczekałbym na kampanię, żeby zobaczyć jakie środki zostaną na nią przeznaczone.

@yeron
Mnie w ogóle nie zależy na jego wyniku, ale jeśli mu się poszczesci, to złapią mnie nieźle nerwy, bo to nie będzie elektorat "organiczny" tylko jakoś wspomagany.

@RegularJohnny: Według moich predykcji start Hołowni doprowadzi do rozczłonkowania elektoratu POKO, to znaczy Hołownia będzie przyciągał głównie elektorat około platformiarski, co może sprawić, że, przy odpowiednio dużej liczbie kandydatów i słabnącym poparciu dla Dudu, do drugiej tury wejdzie kandydat niezwiązany z PO. Rozbijając na procenty widzę to następująco:

1. Duda - 35%
2. Kosiniak-Kamysz - 15%
3. Kandydat(ka) POKO - 14%
4. Kandydat Lewicy - 12%
5. Hołownia - 10%
6.
@adam-nowakowski: Dopóki opozycja nie poda swoich kandydatów takie przewidywania nie mają racji bytu. Jaśkowiak i Kidawa mają tylko częściowo wspólny elektorat. On jest mocno lewicowy w swoich zapowiedziach. Lewica też jest mocno zależna od kandydata. Jeśli wystawią faktycznie kogoś niszowego pokroju Staneckiej to zmarnują swój potencjał. Hołownia ma profesjonalne zaplecze i taka też będzie jego kampania. Konfederacja to też bardzo ciężka do oceny grupa. Taki Dziambor spokojnie może o te 10%