Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #wojskopolskie

Mam pytanie może mondre może gupie, skoro w wojsku polskim salutuje się do orzełka na czapce i bez czapki nie uchodzi to jak salutować do hełmu na którym orzełka niet?
Nie strzelajcie, nie moja wina że takie durne przemyślenia mam.
  • 19
  • Odpowiedz
@LegionPL: nie mam pojęcia. Z salutowaniem jest taka sprawa, że oddaje się honor do Orzełka. Zawsze tak było. W praktyce, oddaje się honory tylko w nakryciu głowy i przyjęło się nieoficjalnie, że do czarnej czapki zimowej też, co jest niezgodne z przepisami. Straż Graniczna rozwiązała to tak, że dała swoim f-szom czapki z orzełkiem SG.
Mnie tak uczono, w sensie tak oddawania honorów indywidualnie gdy masz na głowie hełm i broń.
  • Odpowiedz
@NukeOps: Mącisz w głowie chłopakowi. W hełmie oddajesz honory przez:
1. Salutowanie jeśli masz broń przez plecy
2. Skinienie głowy jeśli masz broń na ramię lub przez pierś.
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: to wytłumacz to koleżance i się pogryźcie między sobą. Mnie uczono, że oddajesz honory do nakrycia głowy. Z resztą, nadal nie umiesz czytać dokładnie. Nie pozwól mi wątpić w intelekt szeregowych, co? Przeczytaj jeszcze raz.

W praktyce, oddaje się honory tylko w nakryciu głowy i przyjęło się nieoficjalnie, że do czarnej czapki zimowej też, co jest niezgodne z przepisami.
  • Odpowiedz
@LegionPL
W KAŻDYM nakryciu głowy się "salutuje".
Nie "salutujesz" w nakryciu głowy gdy:
- masz broń w położeniu "na pas", wtedy oddajesz honory poprzez skiniecie głową;
- pelnisz służbę wartowniczą na posterunku.
  • Odpowiedz
@NukeOps

W praktyce, oddaje się honory tylko w nakryciu głowy i przyjęło się nieoficjalnie, że do czarnej czapki zimowej też, co jest niezgodne z przepisami.


Oficjalnie się przyjęło i jest zgodne z przepisami.
  • Odpowiedz
@NukeOps: Przecież to same bzdury (: Honory oddaje się też poprzez skinienie głową, kiedy nie ma się nakrycia głowy.

Salutuje się do nakrycia głowy. Czarna czapka jest nakryciem głowy, więc salutowanie do niej jest zgodne z regulaminem.

Mieszasz pojęcia i gubisz się w tym, co piszesz.

Pochwal się swoim wynikiem egzaminu do Mensy, porównamy z moim i zobaczymy, kto może wątpić w czyj intelekt (:
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: no właśnie. Cały mój wywód kręci się w okół tego, że: 1) wiem, że oddaje się honory do nakrycia głowy, do Orzełka 2) w związku z nr 1, myślałem, że oddawanie honorów do czapki zimowej nie jest zgodne z regulaminem, ale praktykuje się
  • Odpowiedz
hełm nosisz na ćwiczeniach z bronią


Bzdura.

Przy noszeniu broni, nie oddajesz honorów w normalny sposób, tylko stajesz na baczność.


Bzdura.

Z salutowaniem jest taka sprawa, że oddaje się honor do Orzełka


Bzdura.

Zawsze tak było.


Bzdura.

W praktyce, oddaje się honory tylko w nakryciu głowy


Bzdura.

przyjęło się nieoficjalnie, że do czarnej czapki zimowej też, co jest niezgodne z przepisami.


Bzdura.

Masz, rozbite na atomy, żebyś mi nie zarzucał, że nie
  • Odpowiedz