Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanko - czy ktoś tu ma kraba tęczowego? Chciałbym kupić ale zastanawiam się nad zbiornikiem dla niego. Możecie się podzielić zdjęciami swoich akwaterrariów? Chodzi, mi przede wszystkim o aranżację - szukam inspiracji i fajnych pomysłów ( ͡º ͜ʖ͡º)
#akwarystyka #terrarystyka #krab
  • 8
@Arnfinn: zależy od wielkości, przy 50l dzieliłem akwa na pół szybką, miał część wodną i część lądową, przy 100l już mogłem sobie pozwolić na fajną aranżację, z kamieni poukładałem kryjówki + część lądową :D Zdjęć niestety nie mam, były na forum które upadło oraz na imageshacku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Anhed: No ja właśnie mam akwarium 54l i plan mam taki, żeby podzielić je mniej więcej na 1/3 lądowe i 2/3 wodne. Jako podziałkę chce wkleić pleksi. W części lądowej miałeś żwir czy piasek? Jaką wodę lałeś - kranówa czy jakoś specjalnie szykowana? Miałeś jakieś rośliny żywe lub sztuczne?
@Arnfinn: miałem taki gruby piasek, w części wodnej dałem żwir kwarcowy. I lałem przegotowaną kranówę + dodawałem crusta guard. Próbowałem z roślinami ale wszystko zjadał ( ͡° ʖ̯ ͡°) To też do diety dawałem mu różne chwasty, bardzo je lubił. Za to wpuściłem mu 2 rybki żeby sobie upolował to miał je gdzieś i hodowałem go z rybkami xD
@Anhed: Sprawdzę sobie ten crusta guard bo nie znam. Spróbuje mu dać na początek jakąś jedna sztuczną do wody i zobaczę co z nią zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znasz może jeszcze jakąś fajną stronkę z informacjami na temat hodowli (może być zagraniczna)? Bo fora na które ja trafiłem niestety już martwe... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Anhed: na fb też nic ciekawego nie znalazłem. Chyba rzeczywiście zostaje tylko terrarium.com.pl bo rzadko, ale jednak coś się pojawia. Dzięki za pomoc! Jak coś to będę jeszcze wołał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arnfinn: jasne :) Ogólnie to ten krab jest bardzo prosty w hodowli, na prawdę wytrzymały. I taki protip, zabezpiecz wszystkie otwory w pokrywie, 2 razy mi się wspiął po kablu od filtra i wyszedł na przechadzkę po pokoju :D