Wpis z mikrobloga

@seledynowa_panienka:
1. Zainstalować aplikację Grab do taxi/moto-taxi, bo normalne taxi takie średnio uczciwe
2. Google Translate z automatycznym tłumaczeniem mówienia, bo często ciężko się dogadać
3. Jeśli masz e-visę wydrukowaną to nie wyrzucaj, bo może się przydać przy powrocie. Mnie zapytali o nią mimo, że miałem visę w paszporcie i pieczątkę.
2. Google Translate z automatycznym tłumaczeniem mówienia, bo często ciężko się dogadać


@seledynowa_panienka: ja dodam że miałem kartki podrukowane z ważnymi zdaniami, native pomógł mi napisać np, Mam na imię Łukasz , jestem z Polski, Szukam miejsca by rozbić namiot. Czy pozwolicie mi na waszym podwórku?

Ale to zależy czy będziesz jeżdzić bo jakiś dziurach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seledynowa_panienka: sprawdzić czy na promensie/wizie masz wpisane imię i nazwisko tak jak w paszporcie, bo jak nie to słono za to zapłacisz, o ile wyrobisz się ze zrobieniem wizy przed odlotem.
k@seledynowa_panienka: @lukaschels:

kupowanie motocykla, a zwłaszcza hondy win, od innego podróżnika to jeden z najgorszych pomysłów. Hondy Win to bardzo awaryjny model, zwróćcie uwagę, że nawet biedni Wietnamczycy bardzo rzadko je wybierają.

Kupno od backpackersa to często kiepski stan techniczny, bo maszyny są używane przez ludzi bez doświadczenia w jeździe (zła zmiana biegów, brak odpowiedniej konserwacji, wymiany płynów itp.) i najczęściej mają za sobą przynajmniej kilka tras po całym Wietnamie.

Biali