Wpis z mikrobloga

  • 0
#pcmasterrace #komputery #kartagraficzna
Część mirki. Mam spory problem. Wczoraj wymieniałem paste termo na karcie graficznej. Po skręceniu wszystkiego, wsadzeniu karty do kompa okazało się, że monitor nie wyświetla żadnego obrazu. Wyłączyłem kompa, odkręciłem bok obudowy i moim oczom ukazał się straszny widok. Radiatorek, który był przyklejony na termopadzie odkleił się tak, że dotykał mniej więcej od sekcji zasilania aż do głównego radiatora karty graf.

Teraz fakty:
- karta nie daje obrazu, dioda na płycie głównej wyświetla błąd VGA (MSI tomahawk 450);
- bez karty komputer piszczy trzy krotnie;
- rdzeń karty graficznej się nagrzewa a wentylatory kręcą się co może sugerować, że jednak nie jest tak źle;
- nigdzie nie widzę przepalenia czy wybrzuszenia na kondensatorach;
- karta to radeon Gigabyte Gaming RX 580 z chłodzenie accelero x3

Pomóżcie mi proszę zdiagnozować i naprawić problem.
Koldox - #pcmasterrace #komputery #kartagraficzna
Część mirki. Mam spory problem. Wcz...

źródło: comment_FCa9cxfEfow8Y8rRBvnRQkORDEDvk0Kg.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vlodek2532 Ok, mam miernik. Mam pytanie, może znajdę gdzieś w sieci opis całej płyty pcb, tj. oznaczeń?
@Ryonnen Brak karty graf. Podałem tą informację mając nadzieję, że odczytacie ją tak: "Ok, czyli slot jest sprawny skoro poprawnie odczytuje brak karty".
@Mathas #!$%@?ć, całe życie pod górkę. Kawałek spalonego plastiku mnie nie rusza.
Ile mi za diagnostyke krzykną w serwisie? Mam 23 zl i ok. 40 naklejek na świeżaki, myślicie,
  • Odpowiedz
@Koldox: ja to mam pytanie te radiatory na pamieciach to jest stockowo? bo wyglada to #!$%@? brzydko jakby ktos na to splunał
imo to pierwsze kup izopropylu i wyczysc, paste na gpu sam nakladales, czy ona przewodzi prąd? bo widze tam troche #!$%@?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zerp radiatorki są na kleju termoprzewodzacym. Pasta to E2 ich essential coolermaster. Biorę kartę do znajomego magika na diagnozę.
  • Odpowiedz