Wpis z mikrobloga

  • 0
#pcmasterrace #komputery #kartagraficzna
Część mirki. Mam spory problem. Wczoraj wymieniałem paste termo na karcie graficznej. Po skręceniu wszystkiego, wsadzeniu karty do kompa okazało się, że monitor nie wyświetla żadnego obrazu. Wyłączyłem kompa, odkręciłem bok obudowy i moim oczom ukazał się straszny widok. Radiatorek, który był przyklejony na termopadzie odkleił się tak, że dotykał mniej więcej od sekcji zasilania aż do głównego radiatora karty graf.

Teraz fakty:
- karta nie daje obrazu, dioda na płycie głównej wyświetla błąd VGA (MSI tomahawk 450);
- bez karty komputer piszczy trzy krotnie;
- rdzeń karty graficznej się nagrzewa a wentylatory kręcą się co może sugerować, że jednak nie jest tak źle;
- nigdzie nie widzę przepalenia czy wybrzuszenia na kondensatorach;
- karta to radeon Gigabyte Gaming RX 580 z chłodzenie accelero x3

Pomóżcie mi proszę zdiagnozować i naprawić problem.
Koldox - #pcmasterrace #komputery #kartagraficzna
Część mirki. Mam spory problem. Wcz...

źródło: comment_FCa9cxfEfow8Y8rRBvnRQkORDEDvk0Kg.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Koldox: jesli nie masz doświaczenia w lutowaniu i naprawie takich kart to domowymi sposobami można tylko pogorszyć. Czesto w takich przypadkach zwiera jakas kosc ramu czy dławik, ale raczej serwis
  • Odpowiedz
bez karty komputer piszczy trzy krotnie


@Koldox: gdzieś tak od ubiegłego stulecia to jest sygnał "Brak karty graficznej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koldox: jak zwarłeś linie zasilające (np 5v na 1.8v) i poszło wyższe napięcie na układ, to po zawodach Imho. Kondensatory nie będą wybrzuszone.
  • Odpowiedz
  • 0
@Koldox Sorry kolego, ale tak się kończy grzebanie tam gdzie się nie powinno. Chciałeś zaoszczędzić sobie parę groszy, a teraz skończyłeś prawdopodobnie ze zniszczoną kartą :/
  • Odpowiedz
@Koldox jak masz miernik to posprawdzaj na cewkach czy jest opór. Jak któraś cewka nie ma oporu to jest do wymiany bo robi zwarcie. Do tego sprawdź na samym początku bezpieczniki na karcie
  • Odpowiedz
MSI tomahawk 450


@Ryonnen: z instrukcji, pasuje do warunków

y If 1 long 2 short beeps are heard, remove and reinstall the graphics card and then restart the computer.
  • Odpowiedz
@Koldox: A masz zintegrowaną kartę graficzną?

Twoja płyta ma AMI Biosa - 3 sygnały dźwiękowe oznaczają błąd ramu. Ogólnie poprzestawiaj ramy do innych slotów a jak to nic nie da, to zobacz czy po wyjęciu ramu i karty też są 3 sygnały.

To że radiator się odkleił nie powinno mieć znaczenia, karta nawet bez ani jednego radiatora powinna działać.

Ja kiedyś swoje radiatorki na pamięciach karty przykleiłem na zwykłą pastę, po
  • Odpowiedz