Wpis z mikrobloga

Siema fotograficzne świry! Tak jak mówiłem, wrzucam efekty mojej pierwszej przygody z #fotografiaanalogowa
Aparat to wygrzebany z szuflady Zenit TTL mojej żony. Sprzęt okazał się sprawny i wczoraj odebrałem z wywołania swój pierwszy film którym był Ilford hp5 400. Niestety okazało się, że w aparacie światłomierz nie działa i musiałem ekspozycje liczyć na oko (ktoś doradził metodę szesnastek) i okazało się, że na 36 klatek wyszło mi poprawnie naświetlonych... 35( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem czy to kwestia obycia z cyfrówką czy taka tolerancja tych filmów ale nie liczyłem na takie efekty. Zastanawiam się teraz nad filmem analogowym więc proszę o rade mirki spod tagu. I jak się wciągne to moze pomysle o jakimś lepszym analogu wiec tez słucham propozycji.
Biorę po plusiku od każdego Mirka i slucham Państwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotografia #chwalesie
adam-photolive - Siema fotograficzne świry! Tak jak mówiłem, wrzucam efekty mojej pie...

źródło: comment_MeVIghqruYk2qH8nI13KvJgEEe5xp4CR.jpg

Pobierz
  • 17
@adam-photolive: kalkulatory naświetlań i metody w stylu "Sunny 16" dawały całkiem dobre efekty, a negatyw swoją drogą ma znacznie większą tolerancję na błędy naświetlania niż cyfra, można sporo wyciągnąć na papier.
Ze slajdami byś tak nie poszalał, tam trzeba jak w cyfrze trzymać się światłomierza.

Jak chcesz lepiej niż Zenit TTL to kup sobie coś "firmowego" z dobrą metalową migawką, wybór jest ogromny, bo naprodukowali tego przez lata. Contax, Olympus, Canon,
MiQ27 - @adam-photolive: kalkulatory naświetlań i metody w stylu "Sunny 16" dawały ca...

źródło: comment_BngLqIEU9LPo68OgednhWoMJRa6fXz6x.jpg

Pobierz
@adam-photolive: tę apkę wykup w wersji pro - wtedy pomiary są naprawdę dokładne. :)

Co do aparatu - polecam znaleźć Pentaxa Spotmatic. Świetna konstrukcja, łatwa w obsłudze, bardzo trwała. W razie czego każdy serwis foto Ci go naprawi.

A jeśli chodzi o filmy, to polecam eksperymenty. :) Warto zobaczyć najróżniejsze filmy, żeby złapać taki, który najbardziej będzie Ci odpowiadał jeśli chodzi o ziarno itd.