Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, bo poszukuję odpowiedzi na pytanie, które nawet ciężko jest mi zadać. Czy ważąc z ekstraktów na domowej kuchence indukcyjnej istnieje możliwość rozłożenia procesu na 2 garnki 10l? Jeśli tak to jak nazywa się ta technika i gdzie polecacie zapoznać się ze szczegółami o niej?

Nie uśmiecha mi się kupować wielkiego gara do sportu, co do którego jeszczde nie mam 1000% pewności.

#piwowarstwo
  • 7
@Meriu: Tak, można to sobie wyobrazić, choć będzie upierdliwe. Po filtracji połowę brzeczki wlewasz do gara, waRZysz z połową chmielu, zlewasz do ostudzenia i warzysz drugą połowę (lub robisz warki 10l, są tacy piwowarzy). Dość czasochłonne, chyba, ze masz dwa garnki, to możesz to robić jednocześnie. Wtedy właściwie na jedno wychodzi.
@Meriu:
Na początek bierz nachmielone brewkity (tzn. jeden nachmielony i drugi nienachmielony), to odejdzie Ci cała kwestia z gotowaniem. Otwierasz puszkę, mieszasz z wodą, dorzucasz drożdże i voilla! Dalej proces sam jakoś idzie.

Po paru próbach będziesz wiedział, czy chcesz kupować garnek.
Z drugiej strony, indukcja to nie jest optymalny wybór. Warto zastanowić się nad taboretem gazowym, jeśli masz możliwości przestrzenne i techniczne.