Wpis z mikrobloga

Węgierki i Mirki, jedzmy razem bigos! Egzamin praktyczny na #prawojazdy zdany za pierwszym podejściem (òóˇ).

Wracamy do serii #pytanianaprawko - dawno nie było, ale obiecuję poprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W poprzedniej ankiecie głos oddało 112 osób, a tag doczekał się 106 obserwujących ().
Podsumowanie do poprzedniego wpisu możecie przeczytać tutaj.
Zasady znacie: poprawna odpowiedź oraz wyjaśnienie znajdzie się w jutrzejszym podsumowaniu. Zainteresowani podsumowaniem powinni zaplusować przeznaczony do tego komentarz.
TheRealMikz - Węgierki i Mirki, jedzmy razem bigos! Egzamin praktyczny na #prawojazdy...

źródło: comment_SvtkiNK0QaalCCxCMMkAlMQw9HajlP1r.jpg

Pobierz

Czy masz prawo zatrzymać pojazd pod wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

  • Tak 37.1% (219)
  • Nie 62.9% (371)

Oddanych głosów: 590

  • 28
Gratulacje, nie było czego się bać.


@MegaZU0: dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szczerze to starałem się iść tam z nastawieniem, że pojadę najlepiej jak umiem, a jak nie zdam to trudno (i raczej nie zdam) - ośrodek Warszawa Bemowo, zdawalność 25%, a ja jeszcze dzisiaj wziąłem sobie dwie godziny jazd po dwutygodniowej przerwie i zrobiłem podczas tych dwóch godzin sporo błędów. Jednak fajny i wyrozumiały egzaminator, skupienie
@TheRealMikz: gratki, również zdałem w czerwcu br. przy pierwszym podejściu, w przyszłym roku robię na A i mam nadzieję że też mi się uda za pierwszym :D najlepiej jest podejść na totalnym luzie, pamiętam jak stałem w wordzie czekając, i inni też czekali, to było po nich widać że się srają jak cholera. A ja sobie stałem na chillku, nawet bardziej na wqrwie i zniecierpliwiony, że tak długo to trwa, bo
Podsumowanie:

Wyniki ankiety na chwilę obecną:
Tak: 201 głosów
Nie: 360 głosów

Poprawna odpowiedź: Tak

Uzasadnienie:

Tl;dr: tak jak już ktoś wspomniał w dyskusji, nie istnieje przepis zabraniający zatrzymywania się pod wiaduktem jeśli nie zostało to zabronione znakami drogowymi.

----------

Szerzej: zatrzymanie pojazdu na drodze może być zabronione przepisami lub znakami drogowymi. Zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, zatrzymanie pojazdem jest jest:

- Dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w