Wpis z mikrobloga

Halko Mirki i Mirabelki!

Niedziela wieczur i humor popsuty, ale... Mamy dla Was rozdajo z Naddniestrza! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do rozdania mamy między innymi: plastikowe ruble naddniestrzańskie, szaliki Sheriffa Tiraspol a także pocztówki i magnesy z tego ciekawego miejsca!

Zasady: Proszę o podanie w komentarzu jakiejś ciekawostki typu: na Islandii nie ma komarów albo gdyby wyjąć PKB samej Kalifornii to są na Świecie tylko 4 takie kraje, które mają większe PKB niż właśnie ten stan USA.

Mam nadzieję, że takie zasady zostaną zaakceptowane przez Wykopową społeczność ʕʔ

Szczęśliwców wybiorę razem z moją Mirabelką kompletnie subiektywnie, ale wydaje mi się że taka formuła #rozdajo będzie ciekawa zarówno dla Nas, wykopków zainteresowanych a także osób postronnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyniki równo za 48 godziny, czyli we wtorek 3 grudnia 2019 - tak co by może jeszcze Mikołaj doturlał się z podarunkami.

#rozdajo #podrozujzwykopem #podroze #naddniestrze
Gustlik - Halko Mirki i Mirabelki!

Niedziela wieczur i humor popsuty, ale... Mamy ...

źródło: comment_SnRGM6lfQBJqbWNzwmaYLjAkevlFalKv.jpg

Pobierz
  • 36
ciekawostka:
Naddniestrza jest uznawane wyłącznie przez Abchazję i Osetię Południową.
Na arenie międzynarodowej Naddniestrze jest traktowane jako region autonomiczny Mołdawii, jej integralna część.
Reszta świata nie uznaje tego bytu jako państwo.

@Gustlik:
@Gustlik skoro nagrody są głównie piłkarskie to z cyklu piłkarskich ciekawostek: w tej kolejce #ekstraklasa padła najmniejsza frekwencja w tym sezonie. W klubie Prochowiczanka Prochowice (4 liga dolnośląska) gra Japończyk, który mieszkając w Japonii napisał na fanpage drużyny, że chce u nich grać ( ͡º ͜ʖ͡º). Na Islandii jest wyspa Vestmannaeyjar, gdzie w latach 60tych wybuchł wulkan i ją zalał. Mieszkańcy się ogarneli i się odbudowali. Na
@Gustlik: najstarszym ciągle zamieszkałym miastem na świecie jest syryjski Damaszek, który prosperował sobie w najlepsze tysiące lat przed tym, jak w 753 r. p.n.e. założono Rzym. Ten z kolei jest pierwszym miastem, które przekroczyło milionową liczbę mieszkańców, stało się to już w 133 r. p.n.e. Co ciekawe, miasto o nazwie Rzym znajdziemy na każdym kontynencie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gustlik: Norwegia ma tzw sovereign fund o wartości triliona (!) dolarów, czyli około 200 000 dla każdego z 5 milionów mieszkańców, który to ma wspierać następne pokolenia ich mieszkańców.
@Gustlik O chu. Zazdro strasznie. Odkąd zobaczyłem vlogi BezPlanu to marzy mi się odwiedzić Naddniestrze. Jak tam się dostaliście? Kwatery przez airbnb?